Sobota, 19. júna, 2021Meniny má Alfréd

MOV žiada od Annusa do nedele ďalší dopingový test

SITA|25. aug 2004 o 18:56

ATÉNY 25. augusta (SITA) - Maďarský olympijský výbor musí do stredajšej polnoci informovať Medzinárodný olympijský výbor (MOV), kde sa nachádza kladivársky víťaz aténskych hier Adrián Annus, ktorý do ...

ATÉNY 25. augusta (SITA) - Maďarský olympijský výbor musí do stredajšej polnoci informovať Medzinárodný olympijský výbor (MOV), kde sa nachádza kladivársky víťaz aténskych hier Adrián Annus, ktorý do nedele 29. augusta musí opäť absolvovať dopingovú skúšku. V opačnom prípade mu hrozí odobratie zlatej olympijskej medaily. Informovala o tom rozhlasová stanica Rádio Info. Podľa správ z maďarského tábora je Annus už na ceste z Grécka do Maďarska, domov sa vybral automobilom spoločne s Fazekasom.

V zákulisí olympijských hier sa po kauze maďarského diskára Róberta Fazekasa rozšírila správa, že v poriadku nebola ani Annusova dopingová skúška. Vedenie maďarskej výpravy však na stredajšej tlačovej besede dementovalo tieto informácie.

"S Annusom nie je nijaký problém. Na dopingovej skúške odovzdal predpísané množstvo vzorky, ktorá bola negatívna. Potom bol k dispozícii ešte 48 hodín a následne sme mu dovolili, aby odcestoval domov. Podľa mojich informácií už opustil dejisko hier. Annusa testovali v Grécku dovedna štyrikrát v priebehu týždňa. Pri jednej zo skúšok mu robili aj krvný test, všetko s negatívnym výsledkom. Preto len zlomyseľní ľudia môžu spochybňovať jeho prvenstvo," vyhlásil predseda Maďarského olympijského výboru Pál Schmitt.


Súvisiace články