Pondelok, 18. októbra, 2021Meniny má Lukáš

Na Rely Dakar sa kvalifikoval ďalší Slovák. Bude pretekať na štvorkolke

Juraj Varga (vľavo). (Autor: Facebook Juraj Varga Road to Dakar)
SITA|14. okt 2021 o 14:20

Príprava na najznámejšiu aj najťažšiu rely na svete je už v plnom prúde.

BRATISLAVA. Slovák Juraj Varga na štvorkolke dokončil Rely Maroko 2021 na 4. mieste vo svojej kategórii (28. priečka v kategórii Rally 2) a získal právo štartu na prestížnej Rely Dakar, ktorú v januári 2022 bude hostiť Saudská Arábia.

"Poslednú etapu som si užil naplno - navigácia aj jazdenie. Navigovanie už išlo v pohode aj v rýchlosti. Myslím si, že už sa to začalo podobať tomu, ako by to malo vyzerať. Je to už iba o najazdení množstva kilometrov.

Som rád, že Rallye du Maroc 2021 sme zvládli a kvalifikovali sa na Rally Dakar 2022. Tento cieľ bol prvoradý a to sa mi podarilo aj splniť, navyše sa mi podarilo dojazdiť na štvrtom mieste absolútneho poradia medzi Quadmi.

Juraj Varga. (Autor: Facebook Juraj Varga Road to Dakar)

Chcem sa poďakovať mojim mechanikom Radovanovi Schneiderovi a Honzovi Zderčikovi. Odviedli výbornú prácu, čo sa samozrejme odrazilo aj na tom, že sme počas celej súťaže nemali ani jeden technický problém," zhodnotil Juraj Varga podľa tlačovej správy.

Štart Rely Dakar 2022 je naplánovaný na úvod januára.

"Je to dlhých osemdesiat dní. Počas nich určite Juraj zaháľať nebude, keďže príprava na najznámejšiu aj najťažšiu rely sveta je v plnom prúde," uvádza sa v tlačovej správe, ktorú agentúre SITA poskytol Miroslav Majláth.

Súvisiace články