Michal Macho - poctivý útočník s citom pre hru

Michal Macho
Michal Macho (Autor: čtk)
Peter Klimko|20. apr 2009 o 00:00

Hovorí sa, že z Martina je do reprezentácie ďaleko. Michal Macho svojou poctivou prácou ukázal, že to nemusí byť pravda.

MICHAL MACHO
  • narodený: 17. januára 1982
  • súčasný klub: MHC Martin
  • hrával za: Slovan Bratislava, Worcester Sharks, Dolny Kubín
  • účastník MS:
  • úspechy: 2-násobný majster Slovenska v drese Slovana Bratislava
  • číslo dresu: 12macho.jpg
Michal Macho

Cez Martin až do Slovana

Šikovný útočník začínal s hokejom doma v Martine, kvalitnými výkonmi v juniorke sa dostal v sezóne 1999/2000 až do prvého tímu, ktorý vtedy hrával I. ligu.

MHC sa vzápätí prebojoval do extraligy a tak sa talentovanému hokejistovi dostalo striedavého štartu v prvom tíme a v juniorke. Kvalitných výkonov si všimli funkcionári bratislavského Slovana a tak sa Macho v lete 2002 sťahoval do hlavného mesta Slovenska.

V drese s orlom na hrudi odohral štyri sezóny, v 2003 a 2005 sa tešil zo zisku majstrovského titulu. Počas ročníka 2004/05 zaznamenal aj svoje bodové maximum (28).

Na skusy do zámoria

Po skúsenostiach s najvyššou slovenskou hokejovou súťažou sa rozhodol nejaké nabrať aj v USA. Na začiatku sa snažil využiť fakt, že ho v 2000 v 6. kole z celkového 183. miesta draftovali "žraloci" zo San Jose.

V tíme Worcester Sharks, ktorý hráva American Hockey League sa ale výraznejšie nepresadil a tak ho to opäť začalo ťahať domov.

V júni 2007 sa dohodol na podmienkach zmluvy s Košicami, tú ale o pár dní obe strany anulovali a Macho si to namieril do rodného Martina, z ktorého pár krát vypomohol aj farmárskemu mužstvu MHK Dolný Kubín.

V repre je nový

Slovensko reprezentoval na MS 18-ročných v 2000, debut na seniorskom šampionáte prišiel v 2009, kedy sa náš výber predstavil na turnaji elitnej kategórie vo Švajčiarsku.

Čo o Machovi píšu médiá

Fotogaléria

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

Nachádzate sa tu: