Sobota, 27. novembra, 2021Meniny má Milan

Mertiňák sa rozišiel s Čermákom, bude hrať s Troickým a Kližanom

Michal Mertiňák (Autor: TASR)
SITA|2. júl 2013 o 13:34

Mertiňák s Čermákom sa k sebe vrátili koncom augusta 2012 na newyorských US Open.

BRATISLAVA. Aj druhá spolupráca slovenského tenistu Michala Mertiňáka s Čechom Františkom Čermákom je už minulosťou. Skončila sa po necelom roku sobotňajšou prehrou v 2. kole štvorhry vo Wimbledone na tráve v Londýne s domácimi Colinom Flemingom a Jonathanom Marraym.

"Dôvodom rozchodu je fakt, že sme nemali výsledky. V Bastade budem hrať so Srbom Troickým, na Umag som sa dohodol s Kližanom," cituje 33-ročného rodáka z Považskej Bystrice internetová stránka Slovenského tenisového zväzu (STZ).

Niekdajší 12. hráč deblového svetového rebríčka Mertiňák, teraz 44. v príslušnom renkingu, sa s Čermákom - ešte počas prvej kooperácie - prebojoval do semifinále koncoročného šampionátu Barclays ATP World Tour Finals 2009 na tvrdom povrchu v O2 Arene v Londýne.

Partnerstvo obnovili vlani na jeseň a absolvovali spolu celú prvú polovici aktuálnej sezóny. Vo februári boli vo finále v Sao Paule, odvtedy sa museli uspokojiť s piatimi prienikmi do štvrťfinále.

Mertiňák je víťaz 13 turnajov vo štvorhre na hlavnej profesionálnej úrovni, naposledy sa radoval 20. októbra 2012 v Moskve práve s Čermákom.

Mertiňák s Čermákom sa k sebe vrátili koncom augusta 2012 na newyorských US Open. Predtým naposledy spolu hrali v novembri 2010 v parížskej hale Bercy.

Súvisiace články