Nedeľa, 25. júla, 2021Meniny má Jakub, Timur

McClaren už nie je trénerom Wolfsburgu, zastúpi ho Littbarski

TASR|7. feb 2011 o 18:15

Vedenie nemeckého futbalového klubu VfL Wolfsburg prepustilo pre neuspokojivé postavenie v bundesligovej tabuľke z postu hlavného trénera Angličana Steve McClarena.

WOLFSBURG. Novým a dočasným koučom slovenského obrancu Petra Pekaríka sa stal niekdajší nemecký reprezentant a doterajší asistent Pierre Littbarski.

Wolfsburg, ktorý je nemeckým majstrom z roku 2009, figuruje v najvyššej nemeckej súťaži na 12. mieste s 23 bodmi, pričom len jeden bod ho delí od zóny zostupu. "Vlci" vyhrali z posledných jedenástich ligových duelov len raz, naposledy podľahli v sobotu Hannoveru 0:1, keď Diego zahodil pokutový kop.

"Už nie sme presvedčení, že pod jeho vedením môžeme dosiahnuť naše ciele. Skúšali sme to tak dlho, ako to len išlo, no už sme stratili nádej, že môžeme ešte uspieť," skonštatoval v oficiálnom stanovisku generálny manažér klubu Dieter Hoeness.

McClaren bol prvým anglickým koučom v bundeslige, no aktuálne je Wolfsburg len bod od zostupového prepadliska. "S Pierrom sme prebrali celú situáciu. Presvedčil nás, že urobí všetko preto, aby sme sa zachránili," dodal Hoeness.

Bývalý kouč anglickej reprezentácie McClaren prišiel do Wolfsburgu minulý rok po úspešnom účinkovaní v tíme Twente Enschede, ktorý doviedol k holandskému titulu. S reprezentáciou Anglicka sa McClarenovi nepodarilo postúpiť na EURO 2008.

Súvisiace články