Sobota, 6. marec, 2021Meniny má Radoslav, Radoslava

Martin postúpil do 2. kola kvalifikácie Australian Open

SITA|Publikované 12. jan 2011 o 07:30

Slovenský tenista Andrej Martin sa prebojoval do 2. kola kvalifikácie o postup do hlavnej súťaže dvojhry mužov na úvodnom grandslamovom turnaji sezóny Australian Open.

MELBOURNE. Slovenský tenista Andrej Martin sa prebojoval do 2. kola kvalifikácie o postup do hlavnej súťaže dvojhry mužov na úvodnom grandslamovom turnaji sezóny Australian Open v Melbourne (17. - 30. januára, tvrdý povrch Plexicushion vonku).

Andrej Martin si v stredajšom súboji 1. kola poradil s Austrálčanom Jamesom Lemkem za 64 minút hladko 6:1, 6:2. Súperom 21-ročného člena programu NTC Martina v 2. kole trojkolovej kvalifikácie bude Američan Kevin Kim. V úvodnom kole sa nedarilo Ivovi Klecovi, ktorý podľahol Talianovi Simonemu Vagnozzimu za 80 minút 2:6, 3:6. Stretnutie Pavla Červenáka a Nemca Bastiana Knittela bolo prerušené pre dážď za stavu 5:7 a 0:1 z pohľadu slovenského tenistu. Súboj Mareka Semjana a Maročana Reda El Amraniho zatiaľ nerozohrali.

Právo štartu priamo v hlavnej súťaži v Melbourne Parku majú zo Slovákov na základe postavenia vo svetovom rebríčku v okamihu uzávierky prihlášok Lukáš Lacko a Karol Beck, medzi ženami Daniela Hantuchová, Dominika Cibulková a Magdaléna Rybáriková. V kvalifikácii dvojhry žien sa predstaví len Zuzana Kučová.

Dvojhra - kvalifikácia - 1. kolo:

Andrej Martin (SR) - James Lemke (Aus.) 6:1, 6:2

Simone Vagnozzi (Tal.) - Ivo Klec (SR) 6:2, 6:3

Pavol Červenák (SR) - Bastian Knittel (Nem.) 5:7, 0:1 - prerušené pre dážď

Marek Semjan (SR) - Reda El Amrani (Mar.) - zápas sa ešte nezačal

Súvisiace články