Streda, 23. júna, 2021Meniny má Sidónia

Martikán: protest priamo u šéfa

Sportnet|20. aug 2004 o 00:00

"Stratený milión olympijskej prémie je to posledné, čo ma mrzí. Na mojej istote, že som prešiel bránkou čisto, sa nič nemení," povedal vodný slalomár Michal Martikán, ktorý prišiel o zlatú medailu. Hoci hodinu po pretekoch prijal krutý osud veľkoryso, ..

"Stratený milión olympijskej prémie je to posledné, čo ma mrzí. Na mojej istote, že som prešiel bránkou čisto, sa nič nemení," povedal vodný slalomár Michal Martikán, ktorý prišiel o zlatú medailu. Hoci hodinu po pretekoch prijal krutý osud veľkoryso, včera sa mu strieborná medaila páčila oveľa menej. Pri video analýze pocit krivdy zosilnel.

Vedenie slovenskej výpravy v Aténach sa včera rozhodlo podať protest nad rámec obvyklých postupov kanoistickej federácie. Apeluje priamo na šéfa Medzinárodného olympijského výboru Jacqua Roggeho. "Michal Martikán prešiel bránkou číslo 7 bez dotyku. Chybné rozhodnutie bránkových rozhodcov je jasne zdokumentované na videozázname z rôznych uhlov pohľadu a potvrdené viacerými odborníkmi, ktorí boli na trati. Tento prípad chybného rozhodnutia nevrhá dobré svetlo na uplatňovanie olympijských ideálov fair play. Slovenský olympijský výbor žiada Medzinárodný olympijský výbor, aby upravil výsledky," píše sa v liste, ktorý slovenskí olympijskí šéfovia odovzdajú dnes priamo Roggemu.

Slováci majú podozrenie, že trojica rozhodcov navzájom kryje chybu. Vo vodnom slalome sa nestáva, že by si ju niekedy priznali. Martikánov príbeh je o to citlivejší, že nemal šancu krivdu napraviť. O ťuku sa dozvedel až v cieli. Po siedmej bránke mal do cieľa ešte vyše polovice trate, ak by vedel o penalizácii, mohol zareagovať riskantnejšou jazdou.

Súvisiace články