Manchesterské derby vyhrali United, doťahujú sa na Arsenal

Marouane Fellaini (vľavo) strieľa gól do siete Manchestru City.
Marouane Fellaini (vľavo) strieľa gól do siete Manchestru City. (Autor: SITA/AP)
SITA|12. apr 2015 o 17:34

United majú aktuálne na treťom mieste náskok štyroch bodov pred City. Od druhého Arsenalu Londýn ich delí len jediný.

LONDÝN. Futbalisti Manchestru United ovládli 169. mestské derby. V nedeľňajšom 32. kole Premier League zdolali rivala zo City 4:2. A presvedčivým triumfom potvrdili povesť najlepšieho tímu na domácom trávniku.

Úradujúci šampión pokračuje v nevýrazných výkonoch.

Vyhrali šiesty ligový duel za sebou. Ich súper vyšiel bodovo naprázdno v šiestich z posledných ôsmich stretnutí.

"Veľmi sa teším, pretože sa tešia aj naši fanúšikovia. Pre nich predsa hráme," priznal tréner United Louis van Gaal.

"Začali sme zle, ale neustále nás hnali dopredu. Byť fanúšikom Manchestru United musí byť v tejto chvíli niečo úžasné. Videl som, čo tento triumf znamená pre priaznivcov."

Úvod nedeľňajšej partie patril hosťom - za desať minút si vypracovali tri gólové šance. A po kombinácii Millnera so Silvom otvoril v 8. minúte skóre stretnutia Sergio Agüero.

Domáci kontrovali už o päť minút neskôr. Na dvakrát sa presadil Ashley Young. Následný pokojný priebeh opäť narušila 28. minúta. Na Youngov center ideálne vyskočil Fellaini a poslal svoj tím do vedenia.

Po polčase tempo hry gradovalo. Rooney v 67. minúte vysunul krížnou prihrávkou Matu, ten si loptu potiahol smerom k bráne a zvýšil už na 3:1. A o sedem minút po Youngovom centri a hlave Smallinga viedli domáci 4:1.

Konečný výsledok sa menil v 89. minúte. Druhý Agüerov gól však nezabránil prehre City 2:4. "Nechápem, prečo moji hráči predviedli dobrý výkon len prvých dvadsať minút," pýtal sa pred kamerami BBC tréner City Manuel Pellegrini.

"Dominovali sme, vytvárali sme si šance, držali sme loptu na svojich kopačkách. United od vyrovnania každou minútou rástli a tretí gól im dodal sebadôveru, ktorú predtým nemali."

V ďalšom dueli futbalisti FC Chelsea zvíťazili na pôde Queens Park Rangers 1:0. Upevnili si pozíciu na čele tabuľky. Pred druhým Arsenalom Londýn majú sedembodový náskok.

O triumfe rozhodol exportnou strelou v 88. minúte Cesc Fabregas.

Anglicko - 32. kolo:

Manchester United - Manchester City 4:2 (2:1)

Góly: 15. Young, 28. Fellaini, 67. Mata, 74. Smalling - 8. a 89. Agüero

Queens Park Rangers - FC Chelsea 0:1 (0:0)

Gól: 88. Fábregas

Domov»Futbal»Anglicko»Manchesterské derby vyhrali United, doťahujú sa na Arsenal