Nedeľa, 19. septembra, 2021Dnes je Deň prvého verejného vystúpenia Slovenskej národnej rady, Meniny má Konštantín

Maľová postúpila do finále na turnaji ITF v Brazílii

SITA|2. apr 2011 o 12:33

Slovenská tenistka Viktória Maľová má na dosah svoj prvý seniorský titul.

RIBEIRAO PRETO. V piatkovom stretnutí semifinále dvojhry na turnaji ITF v brazílskom meste Ribeirao Preto (dotácia 10 000 USD, antuka vonku) zvíťazila nad Bulharkou Aleksandrinou Najdenovovou nasadenou ako druhou 6:1, 6:4.

Sedemnásťročná zverenkyňa bývalého trénera basketbalistiek Ružomberka i slovenskej basketbalovej reprezentácie Jozefa Smoleka na tomto podujatí nielen ešte nestratila ani set, ale dovedna v ôsmich častiach povolila súperkám iba 13 gemov.

Členka TK Dixon Tenisia Banská Bystrica si vo finále zmeria sily s ešte len 15-ročnou ruskou ľaváčkou Irinou Chromačevovou, trojkou tohto turnaja a príslušníčkou belgickej Akadémie 6th Sense, za ktorou stojí Justine Heninová.

Chromačevovej patrí 8. pozícia v tzv. kombinovanom juniorskom renkingu ITF, Maľová figuruje na 22. priečke (najlepšia zo Sloveniek) po tom, ako sa minulý týždeň v brazílskom Porto Alegre prebojovala do zápasu o trofej na "áčkovom" mládežníckom podujatí Copa Gerdau.

Chromačevovej predvlani v Piešťanoch podľahla 3:6, 4:6. Pre Maľovú bolo do tohto týždňa seniorským maximom štvrťfinále v srbskom Paliči, do ktorého sa vlani v júli prebojovala ako kvalifikantka. V sezóne 2011 štartuje medzi ženami prvý raz.

Dvojhra - semifinále:

Viktória Maľová (SR) - Aleksandrina Najdenovová (Bul.-2) 6:1, 6:4

Súvisiace články