Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Makarovová: Šarapovová sa nespráva slušne

Jekaterina Makarovová. (Autor: SITA/AP)
Sportnet|Publikované 29. jan 2015 o 13:07

Po tlačovej konferencii v angličtine sme zašli za Makarovovu pozhovárať sa súkromnejšie v ruštine a odpovede zneli trochu inak.

Včerajšie ruské semifinále Australian Open prinieslo znovu rovnaký výsledok ako štyri vzájomné predtým. Favorizovaná Maria Šarapovová si hladko poradila s Jekaterinou Makarovovou 6:3, 6:2. Prvé dva gemy trvali 16 minút, črtala sa dlhá dráma, ale jediná chvíľka pochybnosti nastala iba v polovici 1. setu, keď Kaťa znížila z 1:4 na 3:4. Po oficiálnej tlačovej konferencii v angličtine sme zašli za Makarovovu pozhovárať sa súkromnejšie v ruštine a odpovede zneli trochu inak.

Ako sa cíti hráčka, ktorá 16 minút bojuje so zhodami a výhodami dva gemy v druhom grandslamovom semifinále v živote, a predsa prehráva 0:2?

Bolo to psychicky ťažké. Myslím, že práve v úvodnom sete som hrala najlepší tenis a aj potom za stavu 1:4, keď som znížila na 3:4. Navyše, ubíjalo ma vystupovanie súperky. Máša je veľmi sebavedomá až drzá hráčka a vyvíja na súperky herný i hlučný tlak od začiatku. Hneď tam lietali zatínané päste, pokriky Come On!, pohľady a ja som ešte málo skúsená na taký spôsob boja.

Nehrali ste spolu prvýkrát. Poznáte sa. Vari ste to nečakali? Hovoríte - drzá. Zdravo drzá, alebo nepríjemne drzá?

Skôr by som sa priklonila k tomu negatívnemu. Áno, poznám ju, hrali sme už päťkrát, a preto to hovorím. Hrá takým drzým, nepríjemným štýlom. Zrejme si všimla, že hrám dobre, že to bude ťažký zápas, a tak spustila od začiatku svoju taktiku zastrašovania, pokrikovania a zavše aj ťahania času medzi podaniami. Dosiahla svoje, lebo som sa namiesto hry a svojho plánu sústredila na tieto sprievodné javy a ruchy, a zaplatila som za to chybami. Boli výmeny, keď ma naozaj prestrieľala a zatlačila.

Nie je práve v tom rozdiel medzi najskúsenejšími a najúspešnejšími hráčkami a tými nižšie, že dokážu za všetkých okolností vystupňovať tlak, nepustiť súpera k ničomu a pridať aj trocha hernej drzosti?

Máte pravdu, v tomto sa musím učiť. Zisťujem, že na takejto grandslamovej úrovni už treba byť drzý a tvrdý. Tu uť sa hrá o najvyššie pozície, posty a veľké trofeje, nie o obyčajné tituly. Sú tam iné emócie.

A prečo ste vy nezatínali päste? Prečo ste si nezakričali a nezrevali Come On!

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa
Autor: Sportnet

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.