Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Majsterky čaká ďalší šláger. Žiadne zaváhanie si už nepripúšťajú

Po dvoch prehrách v rade sú už hádzanárky Iuventy hladné po ďalšom víťazstve. (Autor: Róbert Andrejov)
Róbert Andrejov|Publikované 15. okt 2019 o 22:00

Michalovské hádzanárky berú proti pražskej Slavii iba víťazstvo.

MICHALOVCE. V rýchlom slede odohrajú michalovské hádzanárky tretí súboj s kvalitným protivníkom. Po českom šampiónovi z Mostu a francúzskom vicemajstrovi z Nice tentoraz narazia na strieborný tím spoza rieky Moravy DHC Slavia Praha.

Fanúšikovia na Zemplíne budú v stredu o 17.30 hod. svedkami priameho duelu o druhú priečku interligovej tabuľky, keďže Iuventa má pred svojím súperom náskok jediného bodu.

Predošlé dve stretnutia pre žlto-modré výsledkovo nedopadli najlepšie, keď v oboch ťahali za kratší koniec. Prehrať dvakrát v rade nebýva u nich zvykom, takže hlad po víťazstve budú mať veľký.

„Do tretice si už žiadne zaváhanie nepripúšťame a naším jednoznačným cieľom je zisk dvoch bodov,“ začala debatu michalovská Vladimíra Kišiková.

Očakáva osobku na Wollingerovú

Súboj dvoch popredných celkov MOL ligy bude pútať aj tým, že na lavičke „zošívaných“ je niekdajší tréner Iuventy a rodák z neďalekých Sečoviec František Urban. Akú taktiku podľa Kišikovej svojim súčasným zverenkám proti jeho bývalým naordinuje?

„Určite im bude prízvukovať, aby si dávali veľký pozor na pivotku Nikoletu Trúnkovú a tvorkyňu hry Patríciu Wollingerovú, ktorú veľmi dobre pozná, keďže ju niekoľko rokov trénoval. Myslím si, že vyrukuje s tým, že na Paťu od začiatku bude hrať osobnú obranu. Vieme, aké taktické systémy a signály používa, čo môže byť pre nás výhoda. Verím, že to aj patrične zužitkujeme,“ skonštatovala odchovankyňa michalovskej hádzanej.

Hluché pasáže sa opakujú

Slovenské majsterky v zápasoch proti Mostu aj Nice vyhrali úvodné dejstvá hry, avšak po zmene strán zakaždým o svoje vedenie prišli. Na pôde Baníka aj na domácom ihrisku doplatili na hluché pasáže.

„S týmto máme problém už dlhú dobu, stávalo sa nám to aj za predchádzajúcich trénerov. Sama neviem, čím to je. Možno sa uspokojíme s tým, že vyhrávame a potom poľavíme v koncentrácii. Pred každým zápasom si v šatni hovoríme, aby sme sa vyvarovali slabých chvíľ, ale stále sa to zopakuje. Už by sme sa z toho mali poučiť,“ uviedla Kišiková.

V minulej sezóne vyhrala Iuventa ešte za lodivoda Petra Hatalčíka so Slaviou obe stretnutia. V tom poslednom v hlavnom meste Čiech sa strelkyne činili, keď padlo až 72 gólov. Môžeme očakávať takúto prestrelku aj tentoraz?

„Uvidíme, je to celkom možné, lebo doma dávame veľa gólov. Obe družstvá sa snažia hrať ofenzívnu hádzanú, takže pokojne môžu byť diváci znovu svedkami bohatej gólovej úrody.“

Autor: Róbert Andrejov

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.