Piatok, 18. júna, 2021Meniny má Vratislav

Maďari majú štvrtý pokus

Sportnet|25. aug 2004 o 00:00

V prvom piatkovom semifinále turnaja mužov sa stretne Chorvátsko s Maďarskom. Chorváti vo včerajšom štvrťfinále zdolali domáce Grécko 33:27, Maďari si poradili s Kóreou 30:25, hoci v polčase ešte o gól prehrávali. V semifinále olympijského turnaja si ...

V prvom piatkovom semifinále turnaja mužov sa stretne Chorvátsko s Maďarskom. Chorváti vo včerajšom štvrťfinále zdolali domáce Grécko 33:27, Maďari si poradili s Kóreou 30:25, hoci v polčase ešte o gól prehrávali. V semifinále olympijského turnaja si zahrajú po štvrtý raz. Zatiaľ sú bez medaily, v Berlíne 1936, v Moskve 1980 i v Soule 1988 skončili vždy na štvrtom mieste.

Strojcom ich víťazstva bol najmä Lászlo Nagy, autor deviatich gólov. "Rozhodol náš tímový duch. Hráči si skvele pomáhali," chválil svoj tím maďarský kouč László Skaliczky. Ivan Pásztor, dirigent maďarskej hry a autor siedmich gólov do kórejskej siete, si trúfa aj na Chorvátov. "Je to skvelý tím, ale nie sú to žiadni bohovia. Aj oni sa dajú zdolať," vyhlásil pre oficiálnu stránku aténskych hier. Druhá semifinálová dvojica vzišla z večerných súbojov Nemcov so Španielmi a Francúzov s Rusmi.

Dnes je v Aténach z pohľadu hádzanárov voľný deň, zajtra sa v ženskom štvrťfinále stretnú v hale v Helliniku Ukrajinky so Španielkami (o 13.30 h), úradujúce majsterky sveta Francúzky s Maďarkami (15.30 h), Kórejčanky s Brazíliou (18.30 h) a na záver Číňanky s poslednými olympijskými víťazkami Dánkami (20.30 h). (rh)

Súvisiace články