Utorok, 3. augusta, 2021Meniny má Jerguš

Lyžovanie: V nedeľu odštartuje 50. ročník Turné štyroch mostíkov

TASR|28. dec 2001 o 10:06

Stuttgart 28. decembra (TASR) - V nemeckom Oberstdorfe odštartuje v nedeľu už 50. ročník najznámejších pretekovv skokoch na lyžiach Turné štyroch mostíkov.

Obhajcom z minulého roka je Nemec Martin Schmitt, no za najhorúcejšieho favorita v tomto ročníku sa považuje Poliak Adam Malysz, ktorý skáče vo výbornej forme a vo Svetovom pohári vyhral v tejto sezóne už 6 pretekov. Rovnaký názor ako Schmitt vyjadril aj tréner rakúskych skokanov Toni Innauer: "Malysz, kto iný? Bude nesmierne ťažké ho zdolať."

V štartovom poli sa na prvom podujatí objaví aj slovenský skokan Martin Mesík, ktorý však bude musieť absolvovať náročnú kvalifikáciu. Ten zaznamenal svoj najlepší výsledok v SP minulý týždeň, keď sa po prvý raz v tejto sezóne dostal do hlavnej súťaže, nepostúpil však do druhého kola. "Vzhľadom na konkurenciu je dostať sa medzi eltinú tridsiatku v druhom kole takmer nemožné. Budeme veľmi radi, ak sa nám podarí sa prebojovať aspoň do hlavnej súťaže, teda medzi 50 najlepších. Bude to však veľmi ťažké, pretože svetová špička je široká a všetci okrem Malysza podávajú ostatní dosť kolísavé výkony," načrtol ambície slovenských skokanov tréner Peter Schlank.

Jubilejný ročník turné prichádza aj s niekoľkými novinkami. Najvýznamnejšou je nový mostík v Innsbrucku, ktorý za 25 miliónov mariek (13 miliónov eúr) postavili na mieste starého. Na jednotlivé kolá pripravili organizátori dotácie až 100.000 mariek (51.000 eúr), ktoré rozdelia medzi prvých desať pretekárov a na celkového víťaza čaká nový model Audi.

Program:

30. decembra - Oberstdorf (Nem.)

1. januára - Garmisch-Partenkirchen (Nem.)

4. januára - Innsbruck (Nem.)

6. januára - Bischofshofen (Nem.)

Súvisiace články