Lyžovanie, SP: Zuzulová v Záhrebe tretia

Veronika Zuzulová počas prvého kola slalomu v chorvátskom Záhrebe.
Veronika Zuzulová počas prvého kola slalomu v chorvátskom Záhrebe. (Autor: ČTK)
SITA|15. feb 2008 o 19:04

ZÁHREB 15. februára (SITA) - Fínka Tanja Poutiainenová sa stala víťazkou piatkového večerného slalomu Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní v chorvátskom Záhrebe, slovenská jednotka Veronika Zuzulová ...

ZÁHREB 15. februára (SITA) - Fínka Tanja Poutiainenová sa stala víťazkou piatkového večerného slalomu Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní v chorvátskom Záhrebe, slovenská jednotka Veronika Zuzulová obsadila 3. miesto. V ôsmom slalome sezóny 2007/08 Zuzulová opäť potvrdila príslušnosť k úzkej svetovej špičke, po tretí raz sa umiestnila v najlepšej trojke a v priebežnom hodnotení SP v slalome jej patrí priebežná 4. pozícia. Dvadsaťtriročná Bratislavčanka, ktorá stále čaká na víťazstvo vo Svetovom pohári, sa na stupne víťazov na podujatí najvyššieho rangu postavila siedmykrát v kariére, piatykrát bola tretia. Za 3. miesto si v Chorvátsku pripísala odmenu vo výške 15-tisíc eur. Poutiainenová ju zdolala v súčte oboch jázd o 68 stotín sekundy a Zuzulovú zároveň obrala o tretiu priečku v hodnotení SP v slalome.

Poutiainenová bola po druhom kole tretia, po veľmi dobrej druhej jazde sa však na Medveďom vŕšku nad Záhrebom tešila zo siedmeho víťazstva vo Svetovom pohári. Dvadsaťsedemročná Fínka zopakovala v chorvátskej metropole svoje víťazstvo z roku 2005 a na svoje osobné konto si okrem 100 bodov do hodnotenia SP pripísala aj finančnú odmenu 60-tisíc eur. Poutiainenová bola v celkovom súčte o 52 stotín rýchlejšia ako Rakúšanka Marlies Schildová. Dvadsaťšesťročná Rakúšanka sa po záhrebskom druhom mieste posunula na pozíciu líderky Svetového pohára v tejto točivej disciplíne. Krajanku Nicole Hospovú, ktorá v piatok večer po druhom mieste po prvom kole v druhom vypadla, predstihla o 95 bodov. Hospová nevyužila možnosť bodovo sa odpútať na čele Svetového pohára od Američanky Lindsey Vonnovej, obe zjazdárky sa tak aj naďalej delia o prvé miesto so ziskom 983 bodov. Vonnová v Záhrebe neštartovala. Tretia priečka v hodnotení SP patrí aj naďalej Nemka Maria Rieschová, ktorá rovnako ako Hospová vypadla v Záhrebe v 2. kole.

Výsledky - preteky SP v zjazdovom lyžovaní v Záhrebe:

Slalom žien: 1. Tanja Poutiainenová (Fín.) 1:52,83, 2. Marlies Schildová (Rak.) +0,52, 3. Veronika Zuzulová (SR) +0,24, 4. Kathrin Zettelová (Rak.) +0,50, 5. Nina Lösethová (Nór.) +1,34, 6. Šárka Záhrobská (ČR) +1,57, 7. Manuela Mölggová (Tal.) +1,60, 8. Maria Pietiläová-Holmnerová +1,88, 9. Therese Borssenová (Švéd.) +1,91, 10. Monika Bergmannová (Nem.) +2,27