Sobota, 31. júla, 2021Meniny má Ignác

Lyžovanie: Rakúska polícia vyšetruje nehodu Cavagnoudovej

TASR|31. okt 2001 o 13:55

Innsbruck 31. októbra (TASR) - Rakúski vyšetrovatelia sa začali intenzívne zaoberať tragickou nehodou francúzskej zjazdárky Regine Cavagnoudovej, ktorá ...

Innsbruck 31. októbra (TASR) - Rakúski vyšetrovatelia sa začali intenzívne zaoberať tragickou nehodou francúzskej zjazdárky Regine Cavagnoudovej, ktorá na následky zrážky s nemeckým lyžiarskym trénerom Markusom Anwanderom zomrela v stredu predpoludním.

Polícia bude zisťovať mieru zavinenia zo strany Anwandera, ktorého previezli hneď po kolízii helikoptérou do nemocnice a hoci je ešte stále napojený na prístroje, je mimo ohrozenia života.

"Prišiel na trať a bol príčinou toho, čo sa stalo," povedal hovorca rakúskej polície Rudolf Koll o nehode, pri ktorej sa francúzska majsterka sveta v super-G nedokázala Nemcovi vyhnúť a v plnej rýchlosti do neho narazila hlavou.

Nemecká i francúzska strana sa však už uzhodla na tom, že hlavným dôvodom nešťastia bola zlá komunikácia medzi tímami na trati. Už skôr sa nemeckí funkcionári sťažovali, že tímom nebola poskytnutá spoločná rádiová frekvencia, aby mohli byť v priamom kontakte.

Súvisiace články