Pondelok, 6. decembra, 2021Meniny má Mikuláš

Lyžovanie: FIS na MS sprísni dopingové kontroly

TASR|17. feb 2003 o 19:37

Cavalese 17. februára (TASR) - Výkonný výbor Medzinárodnej lyžiarskej federácie (FIS) rozhodol, že na blížiacich sa MS v severskom lyžovaní vykoná o ...

Cavalese 17. februára (TASR) - Výkonný výbor Medzinárodnej lyžiarskej federácie (FIS) rozhodol, že na blížiacich sa MS v severskom lyžovaní vykoná o viac ako 300 dopingových testov viac ako pôvodne plánovali.

Generálna sekretárka FIS Sarah Lewisová uviedla, že dopingovým kontrolám sa podrobia bežci na lyžiach a pretekári v severskej kombinácii, zatiaľ čo skokani na lyžiach neabsolvujú žiadne kontroly na zakázané látky.

Po každej z 18-tich disciplín na v utorok sa začínajúcich MS v talianskom Val di Fiemme sa testom podrobia prví štyria vo výsledkovej listine a ďalší dvaja náhodne vybraní športovci.

"FIS potrebuje veľké opatrenia, aby sa vyvarovala dopingu v klasickom lyžovaní. Tieto nové pravidlá by v tom mali výrazne pomôcť," povedala Lewisová.

Medzi najznámejších dopingových hriešnikov v poslednom období sa zaradili aj šampióni ako Nemec so španielskym pasom Johann Mühlegg či Ruska Larisa Lazutinová.

Súvisiace články