Streda, 1. decembra, 2021Meniny má Edmund

Na chlapca padla bránka. Dedinský klub mu pomohol nevídanou výhrou a zbierkou

Spoločná fotografia. (Autor: TJ)
Ivan Mriška|20. okt 2021 o 10:42

TJ Spartak Lysá pod Makytou zdolal TJ Slovan Košecké Podhradie 16:0.

LYSÁ POD MAKYTOU. Deti sa hrali na ihrisku, trénovali. Chlapcovi z TJ Spartak Lysá pod Makytou však na nohu padla bránka a zlomila mu stehennú kosť.

Keďže liečba si vyžaduje rehabilitáciu, klub sa rozhodol zorganizovať zbierku. Vyrobiť dal špeciálne šály s logom a názvom klubu.

Výťažok pre Mateja

Predával ich počas víkendového zápasu.

„Päť eur z každého šálu ide pre Mateja. Celkovo sa vyzbierala suma 220 eur, čo na dedinu nie je málo. Peniažky sme odovzdali mamine a prajeme chlapcovi skoré uzdravenie a návrat na trávniky,“ priblížil tréner TJ Spartak Lysá pod Makytou Radoslav Augustín.

Limitovanú edíciu šálov pokrstili futbalisti Lysej pod Makytou vysokou výhrou. V zápase šiestej ligy ObFZ Považská Bystrica zdolali súpera z Košeckého Podhradia 16:0.

„Podali sme fantastický výkon. Súper bol na nižšej úrovni, ale nepovedal by som, že bol slabý. To my sme hrali výborne a neustále sme útočili.

Hrali sme vysoký presing a chceli sme vyhrať čo najvyšším rozdielom. Hostia mohli odísť aj s väčším výpraskom, ale veľa šancí sme zahodili,“ opísal.

Výsledok je rarita

Podobné výsledky sú na Považí raritou. Najmä, keď hrá deviaty celok tabuľky so štrnástym.

„Od začiatku sezóny sme mali dobré zápasy, ale takmer vždy sme remizovali alebo prehrali o gól. Vytvárali sme si veľa šancí, no zahadzovali sme ich.

Vedeli sme však, že sa to zlomí. Prišlo to teraz a Podhradie si vypilo kalich horkosti do dna,“ dodal Augustín.

Podľa trénera a kapitána postavenie Lysej pod Makytou v tabuľke nezodpovedá kvalite kádra.

„Ideme krok po kroku a pomaly napredujeme. Snažíme sa klub profesionalizovať, čo sa nám darí. Hráči vedia, že futbal sa dá robiť aj inak.

Víkendová výhra nás upokojila a verím, že sa konečne naladíme na víťaznú vlnu. Máme na to byť v prvej päťke,“ uzavrel Radoslav Augustín, bývalý hráč Slovana Bratislava, Nitry, Bohemians Praha či Senca.

Ivan Mriška
Ivan Mriška sa špecializuje najmä na nižšie futbalové súťaže na Slovensku. Sám ešte aktívne hráva ako brankár. Niekoľko rokov pracoval pre regionálne noviny MY v Petitpresse ako regionálny šéfredaktor.

Súvisiace články