Nedeľa, 5. decembra, 2021Meniny má Oto

Lewandowski: V Dortmunde ma držia nasilu

(Autor: SITA/AP)
Sportnet|19. júl 2013 o 16:19

Poľský kanonier sa už ani nesnaží zakrývať frustráciu z vynúteného zotrvania v Dortmunde. Obviňuje klub z nedodržania transferového prísľubu.

BRATISLAVA. Góly poľského kanoniera dotiahli v minule sezóne Borussiu Dortmund až do finále Ligy Majstrov. Odmenou mu mal byť letný transfer, s najväčšou pravdepodobnosťou do Bayernu Mníchov.

„V druhej polovici sezóny som pre Dortmund odovzdal naozaj všetko. Hral som, strieľal som góly. S vedomím, že mi po sezóne dovolia odísť,“ hovorí Lewandowski pre Bild Sport.

Chce odísť, no nemôže

Dortmund však o predaji kľúčového útočníka nechce ani počuť. „Teraz je zrazu všetko inak. Bohužiaľ, som nútený ostať. Som rozčarovaný zo spôsobu, ako sa ku mne zachovali,“ sťažuje sa poľský kanonier.

Poliakov spoluhráč Sven Bender sa neobáva, že sa Lewandowskeho sklamanie z neumožneného prestupu premietne do jeho výkonov v najbližšej sezóne: Robbie do toho stále dáva všetko. Je taký, ako bol vždy,“ hovorí Bender.

Dvoch ešte nepredali

Niet sa čo čudovať, že Borussia sa Lewandowskeho nechce vzdať. Po každej z predchádzajúcich úspešných sezón síce nasledoval predaj nejakej hviezdy, avšak vždy len jednej. Pred dvomi rokmi po zisku nemeckého titulu odišiel do Realu Madrid turecký záložník Nuri Sahin, pred rokom po úspešnej obhajobe vykúpil Manchester United japonského ofenzívneho záložníka Šindžiho Kagawu.

Ak by Dortmund pustil poľského kanoniera, prvýkrát v rámci posledných úspešných rokov by stratil v jednom prestupovom období až dvoch kľúčových hráčov. Už pred troma mesiacmi totiž prestúpil do mníchovského Bayernu nemecký supertalent Mario Götze.

Navyše sa zranila najväčšia letná posila. Arménsky reprezentant Henrich Mchitarjan, kúpený zo Šachťaru Doneck za 27,5 milióna eur, nestihne začiatok novej sezóny.

Pritom tréner Borussie Jürgen Klopp neskrýval nadšenie z novej ofenzívnej akvizície: „Mchitarjan k nám pasuje ako zadok na nočník. To, čo ponúka, je presne to, čo potrebujeme,“ povedal pre Bild tréner Dortmundu.

Mchitarjan má byť náhradou práve za Götzeho. V úvode novej sezóny tak môže mať Dortmund na poste kreatívneho ofenzívneho hráča problémy. „Máme niekoľko možností. Vo finále Ligy Majstrov hral na tej pozícii Marco Reus,“ neobáva sa Klopp.

Súvisiace články