Piatok, 17. septembra, 2021Meniny má Olympia

Lahm v autobiografii skritizoval bývalých trénerov Bayernu

Philipp Lahm. (Autor: AP)
TASR|23. aug 2011 o 13:37

Kapitán nemeckej futbalovej reprezentácie si vzal na paškál trénerské trio Klinsmann, Magath a van Gaal.

BERLÍN. Kapitán nemeckej futbalovej reprezentácie Philipp Lahm vo svojej autobiografii odhalil dôvody, prečo v Bayerne Mníchov zlyhala trojica trénerov Jürgen Klinsmann, Felix Magath a Louis van Gaal.

Dvadsaťsedemročný obranca v knihe, ktorá sa dostane na pulty nemeckých kníhkupectiev v pondelok, píše, že hráčom bavorského veľkoklubu stačilo šesť až osem týždňov na to, aby zistili, že bývalý hráč i kouč nemeckej reprezentácie na svojom poste neuspeje: "Klinsmann sa na tréningoch zameriaval prakticky iba na kondíciu, technických cvičení bolo minimum. Pred zápasmi navyše hráči medzi sebou rozoberali spôsob, akým budú hrať."

Podľa Lahma, ktorý s výnimkou dvojročného hosťovania vo VfB Stuttgart pôsobí v Bayerne od 12 rokov, v klube neuspel ani taký renomovaný tréner ako Magath.

"Pod ním človek nevedel, na čom vlastne je. Spočiatku to hráčov motivovalo k veľkej snahe, pretože chceli hrať. Po nejakom čase však zistili, na čom sú a Magath tak prišiel o tento efekt."

Kritické slová v knihe zaznievajú aj na adresu Holanďana van Gaala, za ktorého koučovania Lahm získal kapitánsku pásku a často spolu komunikovali.

"S van Gaalom sme zaznamenali mnoho úspechov, ale naša hra bola výhradne orientovaná na útok, v dôsledku čoho sme počas druhého roka pod jeho vedením inkasovali veľa gólov," napísal Lahm a dodal: "Upozorňoval som ho na určité veci, no hoci si ma vypočul, ďalej robil to, čo sám uznal za vhodné."

Súvisiace články