Kučová aj Čepelová postúpili do 2. kola kvalifikácie v Melbourne

Kristína Kučová si svojou výhrou vybojovala právo zúčastniť sa aj druhého kola kvalifikácie. (Autor: TASR)
Sportnet|14. jan 2016 o 07:29

Naše tenistky potrebujú na prienik do hlavnej súťaže Australian Open vyhrať tri kvalifikačné duely.

MELBOURNE. Slovenská tenistka Kristína Kučová uspela v 1. kole trojkovej kvalifikácie o postup do hlavnej súťaže dvojhry na úvodnom grandslamovom turnaji sezóny Australian Open v Melbourne.

Kučová si poradila s Kanaďankou Aleksandrou Wozniakovou za 69 minút 6:3, 6:3.

Súperkou našej hráčky v 2. kole bude Češka Tereza Smitková, nasadená sedemnástka eliminácie na Australian Open.

Do kvalifikačného semifinále sa prebojovala aj Jana Čepelová.

S Paraguajčankou Veronicou Cepedeovou získala prvý set v pomere 6:2 a hoci v druhom viedla už 4:1, dovolila súperke vyrovnať.

Deviaty aj desiaty gem však zvládla a napokon vyhrala 6:2, 6:4.

Tereza Mihalíková napriek sľubnému úvodu prehrala s deviatou nasadenou Švajčiarkou Stefanie Vögeleovou 6:7 (0), 3:6.

Vlaňajšia juniorská šampiónka z Melbourne, ktorá dostala od organizátorov voľnú kartu do kvalifikácie ženskej dvojhry, nevyužila v prvom sete vedenie 5:2.

V druhom dejstve vyrovnala z 0:3 na 3:3, záver však patril favorizovanej Švajčiarke.