Štvrtok, 28. októbra, 2021Meniny má Dobromila

Krasokorčuľovanie: Veterán Stojko oznámil návrat na ľadové plochy

TASR|30. apr 2003 o 12:22

Winnipeg 30. apríla (TASR) - Kanadská legenda Elvis Stojko sa pripravuje na prekvapujúci návrat medzi krasokorčuliarsku elitu.

Trojnásobný majster sveta sa bude na jesenný návrat pripravovať pod vedením zatiaľ neznámeho trénera. Tridsaťjedenročný Stojko ukončil súťažnú kariéru vo februári 2002 po ôsmom mieste na ZOH v Salt Lake City. Kanaďan počas jedenásťročnej kariéry triumfoval na MS 1994, 1995 a 1997 a získal striebro na ZOH 1994 a 1998.

Podľa manažéra Eda Futermana Stojka presvedčila túžba opäť súťažiť. Nový hodnotiaci model Medzinárodnej korčuliarskej únie (ISU), ktorý je založený na bodovom hodnotení a automaticky oceňuje technicky zvládnuté vystúpenie, nebol príčinou Kanďanovho rozhodnutia. "Na návrat sa veľmi teší. Korčuľuje lepšie alebo aspoň tak dobre ako kedykoľvek predtým," povedal Futerman. "Na veku nezáleží. Ak je schopný súťažiť na najvyššej úrovni, tak urobil to najlepšie rozhodnutie."

Poslednú medailu na MS získal Stojko v roku 2000, keď skončil druhý. O rok neskôr, v sezóne poznačenej zraneniami, bol na MS desiaty a vlani už vystupoval na ľadových revue po Kanade a USA.

ja pe

Súvisiace články