Piatok, 26. február, 2021Meniny má Viktor

Kozák s Tarkovičom videli v Turecku množstvo dobrých zápasov

Ján Kozák v Skopje. (Autor: archív SITA/AP)
SITA|Publikované 14. feb 2015 o 20:33

Tréneri slovenskej futbalovej reprezentácie sú na pozorovateľskej anabáze v Turecku.

BRATISLAVA. Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Ján Kozák sa spoločne s asistentom Štefanom Tarkovičom i asistentom Pavla Hapala pri tíme do 21 rokov Otom Brunegrafom stretli počas inšpekčnej cesty do Turecka nielen s hráčmi slovenských klubov, ale aj viacerými členmi kádra národného mužstva pôsobiami na klubovej úrovni v Rusku.

Adeptov na najcennejší dres videli aj priamo v akcii a mohli posúdiť ich aktuálnu výkonnosť. Po stretnutí Arsenalu Tula s Rapidom Bukurešť sa stretli s Jánom Muchom a Lukášom Tesákom.

"Ján Mucha je v Tule na hosťovaní a veríme, že bude pravidelne chytať v ťažkých zápasoch, keďže Arsenal sa zachraňuje v ruskej lige," uviedol v správe z pozorovateľskej anabázy na konte Slovenského futbalového zväzu (SFZ) na sociálnej sieti Facebook Štefan Tarkovič.

Hlavný kouč Ján Kozák bol aj v Beleku na zápase Dinama Moskva, v drese ktorého hral v základnej zostave Tomáš Hubočan. Tarkovič s Brunegraafom sledovali v Kemeri prípravné súboje Michaloviec a Dunajskej Stredy. V sobotu navštívili reprezentační tréneri duely Trnavy proti Debrecínu a Žiliny s Machačkalou.

"Okrem Myjavy sme videli všetky slovenské družstvá, ktoré boli v Turecku. Videli sme aj ruské tímy, v ktorých hrajú naši hráči, a celkovo sme s pobytom veľmi spokojní. Veľké množstvo kvalitných zápasov nám určite ukázalo, v akej aktuálnej forme sa naši hráči nachádzajú," uviedol pre Facebook SFZ Štefan Tarkovič.

Súvisiace články