Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Kozák: Hamšík mal lepší rok ako Škrtel

(Autor: SME - Tomáš Benedikovič)
TASR|Publikované 4. mar 2014 o 08:16

Tréner slovenskej reprezentácie priznal, že nečakal ocenenie v rámci ankety futbalista roka.

TRNAVA. Reprezentačný tréner Ján Kozák nečakal, že si prevezme cenu pre najlepšieho futbalového trénera na Slovensku. Na pondelkovom slávnostnom galavečeri v trnavskom Dome kultúry v rozhovore pre TASR priznal, že rok 2013 nebol v jeho trénerskej kariére najúspešnejší, o to viac ho víťazstvo v ankete Tréner roka prekvapilo.

Jedným dychom však dodal, že k individuálnemu honoru mu vo veľkej miere pomohli výborné výkony národného tímu v dvojzápase kvalifikácie MS 2014 s Bosnou a Hercegovinou, či v prípravných dueloch v Rumunsku (1:1) a Poľsku (0:2). Kozákov príchod na lavičku vytrhol hráčov s dvojkrížom na hrudi z letargie, ktorá vyvrcholila v júni hanebnou remízou 1:1 v Lichtenštajnsku ešte pod vedením dua Stanislav Griga - Michal Hipp.

Mal aj úspešnejšie roky

"Mal som aj úspešnejšie roky ako bol ten minulý, čo sa týka trénerskej práce. S 1. FC Košice som získal titul, postúpil do skupinovej fázy Ligy majstrov, mojimi rukami prešlo veľa kvalitných hráčov. Preto si vážim túto cenu o to viac, že som ju nečakal. Vo futbale treba tvrdo pracovať a k môjmu oceneniu pomohlo najmä to, že reprezentácia odohrala minulú jeseň tri-štyri veľmi kvalitné zápasy, ktoré sa ľuďom páčili. Preto mám tú česť stáť na tomto pódiu," povedal Kozák, ktorý sa funkcie kouča SR ujal v júli minulého roka.

Najbližším cieľom, ktorý by bol špičkou na vrchole jeho trénerskej profesie, by bolo dosiahnutie prenikavého úspechu s národným tímom.

Vrcholom by bolo EURO

"Ako hráč som bol najlepším futbalistom Československa, získal som titul, poháre, zahral som si na majstrovstvách sveta a Európy. Ako tréner som tiež získal dva majstrovské tituly, vyhral Slovenský pohár a teraz aj ocenenie tréner roka, ktoré mi v zbierke chýbalo. Vyvrcholením mojej trénerskej práce by bolo, keby sa nám s touto generáciou hráčov podarilo postúpiť na EURO 2016 do Francúzska," zaželal si Kozák.

Podľa reprezentačného lodivoda je triumf Mareka Hamšíka v ankete o Futbalistu roka 2013 spravodlivý, sám ho na lístku napísal na prvé miesto. "Myslím si, že Marek Hamšík mal minulý rok lepší ako Martin Škrtel. U Martina si však vážim, že pri nástupe nového trénera nemal v klube ľahkú pozíciu, ale vybojoval si ju a je lídrom Liverpoolu, ktorý hrá momentálne krásny futbal."

Autor: TASR

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.