Košický uragán v prvej tretine

SITA|22. feb 2010 o 00:00

Včera boli na programe stretnutia 47. kola hokejovej extraligy. Košičania poradili s Liptákmi. Popradčania prehrali v Žiline až po nájazdoch. Spišiaci poriadne naháňali Trenčanov, boli blízko k vyrovnaniu, no v poslednej minúte dvakrát inkasovali.

Včera boli na programe stretnutia 47. kola hokejovej extraligy. Košičania si bez problémov poradili s Liptákmi. Tým dali lekciu z efektivity už v I. tretine, ktorú až do konca zápasu nerozdýchali. Popradčania prehrali v Žiline až po samostatných nájazdoch. Spišiaci poriadne naháňali Trenčanov, boli blízko k vyrovnaniu, no nakoniec v poslednej minúte dvakrát inkasovali.

Trenčín - Sp. N. Ves 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)

TRENČÍN. Domáci začali podľa očakávania tlakom a už v 4. min. otvorili skóre, keď Jánošovu strelu od modrej čiary tečoval Tybor - 1:0. Trenčín pokojne a s miernou hernou prevahou držal súpera na dištanc, pričom najvážnejšia šanca hostí bola Juríkom nastrelená žŕdka z uhla v 11. min. Aj vstup do druhej tretiny vyšiel lepšie domácim a v 23. min. Filo zvýšil ich náskok. Spišiaci však zareagovali už o minútu. Harabinovu prihrávku od mantinelu usmernil z prvej do siete Pavličko. V tretej dvadsaťminútovke sa však Trenčania museli strachovať o výsledok, pretože iniciatívu prenechali súperovi a Spišiaci sa zo všetkých síl snažili o zvrat. Viacero ich sľubných príležitostí niekedy aj so šťastím zneškodnil brankár Hiadlovský, naopak, domáci s narastajúcou nervozitou boli čoraz menej útočne nebezpeční. V závere sa hostia odhodlali ku hre bez brankára, ale 55 sekúnd pred sirénou dostali do prázdnej bránky rozhodujúci gól z Jánošovej hokejky. Dve sekundy pred koncom ešte prikrášlil štvrtým zásahom vydreté trenčianske víťazstvo Kollár.

Štatistika

Góly: 4. Tybor (B. Jánoš, Martin Chovan), 23. M. Filo (O. Ďuriš, Jarábek), 60. B. Jánoš (Paroulek), 60. A. Kollár (Paroulek, Sekeráš) - 24. S. Pavličko (Harabin, Macejka). Vylúčení: 8:5, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška - Horínek, M. Orolin, 2 260 divákov. Trenčín: Hiadlovský - Sekeráš, Trefný, Fatyka, Martin Chovan, M. Hlavačka, Jarábek - Tybor, B. Jánoš, Paroulek - J. Hašek, A. Kollár, Gašparovič - M. Filo, Šimíček, O. Ďuriš - Radulay, T. Klíma, Dubec. Spišská Nová Ves: Polc - Ďaloga, Harabin, A. Mrena, Hančák, Petruk, M. Školiak, Gurčík, Borovský - Smotrila, S. Pavličko, Macejka - Leskovjanský, L. Jurík, Holečko - Vartovník, Heizer, Prokop - Lemešani, Hamrák, Farkašovský.

Žilina - Poprad 3:2 sn (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0, 1:0)

ŽILINA. Na začiatku mal najväčšiu príležitosť Škovira, keď strieľal na Lipovského, ale minul. V 7. min. mal ideálnu gólovú šancu domáci Kropáč, ale z tesnej blízkosti neprekonal Melicherčíka rovnako ako o minútu neskôr ďalší Žilinčan Škoda. V 18. min. bol vylúčený Igor Majeský a domáci Kokavec dal dve minúty pred koncom cenný gól do šatne - 1:0. Druhú tretinu začali aktívnejšie Žilinčania, príležitosti v 21. a 24. min. však zostali nevyužité. V 26. min. Drevenák z bezprostrednej blízkosti mieril na popradskú bránku, no hlavný rozhodca Rudolf Lauff po konzultácii s videorozhodcom gól neuznal. V druhej desaťminútovke tejto časti sa Žilinčania nechali zbytočne vylučovať a tri a pol minúty hrali v oslabení traja proti piatim. Početnú prevahu využili na streľbu vyrovnávajúceho gólu, keď Rataj z pravej strany prekonal Lipovského - 1:1. V 55. min. bol vylúčený Segľa, Kropáč niečo po pol minúte početnej výhody dostal domácich do vedenia. Keď sa zdalo, že stav sa už nebude meniť, tak v 58. min. Pavol Segľa vystrelil a jeden z obrancov Žiliny puk tečoval za Lipovského chrbát - 2:2. Po predĺžení rozhodovali samostatné nájazdy. Za domácich skórovali Gálik a Nemec, pričom Rataj ani Segľa Lipovského neprekonali.

Štatistika

Góly: 20. M. Kokavec (Krajči, Nádašdi), 56. Kropáč (Palovčík, Vala), rozhod. sam. nájazd Gálik - 39. Rataj (Klouda, Fabian), 58. Pavol Segľa (Igor Majeský). Vylúčení: 5:5, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lauff - Gašparík, M. Valach, 976 divákov. Žilina: Lipovský - Kolarz, Hriňa, Rúfus, Nádašdi, Turoň, Ftorek - Drevenák, Hreus, Kropáč, od 40. min Škuta - Krajči, Palovčík, Vala - V. Nemec, M. Gálik, M. Kokavec - Škoda, Koložváry, Pleva. Poprad: Melicherčík - Fabian, J. Brejčák, Michal Segľa, M. Žemba, Jasečko, D. Brejčák, Mašlonka, Kramár - Škovira, Klouda, D. Buc - Marcel Haščák, Šechný, A. Kroták - Pavol Segľa, Rataj, V. Žemba - Lapšanský, Svitana, Igor Majeský.

Košice - L. Mikuláš 8:2 (5:0, 1:1, 2:1)

KOŠICE. Rozbehnutí Košičania spravili s Liptákmi krátky proces už v prvej tretine. V 3. min. ešte Fikrt vyrazil Bartošov pokus, ale na Šedov už nestačil - 1:0. Príležitosti mali potom Šachl a Tomík, gól padol z hokejky Andrašovského, ktorý v 5. min. prekonal už ležiaceho Fikrta. Na začiatku 7. min. sa na brankára hostí rútil Jenčík. Pohodlne ho obišiel a blafákom zvýšil vedenie Košíc. Ideálnu príležitosť skórovať mal v oslabení Bartánus z Mikuláša, ale ani na dvakrát Hudáčeka neprekonal. Hneď v protiútoku sa po kolmici Húževku ocitol pred Fikrtom Jenčík a po štvrtom presnom zásahu ho vyhnal z bránky. Striedajúci Kurali si udržal čisté konto len 15 sekúnd, gólom ho na ľade privítal Vorel - 5:0. V závere prvej tretiny mal dvakrát gól na hokejke Ďatelinka, ale Hudáček sa prezentoval vynikajúcimi zákrokmi. V 25. min. 2. tretiny sa v presilovke ocitol pred Hudáčekom osamotený Bartánus, zakončil pohotovo a presne. Ale o dvadsať sekúnd nato domáci odpovedali. Baláž sa dočkal prvého extraligového gólu. Domáci v tretej tretine už len kontrolovali náskok. V 41. min. ho zveľadil strelou spomedzi kruhov Tomík - 7:1. V 49. min. mal príležitosť aj Mikula, ale netrafil do odkrytej domácej bránky a až v 50. min. Bartánus v presilovke prekonal Hudáčeka. Posledné slovo v zápase mal Gron, ktorý v 59. min. v presilovke upravil na konečných 8:2.

Štatistika

Góly: 3. Šeda (P. Bartoš, Húževka), 5. Andrašovský (Rudolf Huna, Húževka), 7. Jenčík (Slimák, M. Grman), 10. Jenčík (Húževka, J. Tabaček), 10. Vorel (Dravecký, Šeda), 25. M. Baláž (M. Grman), 41. Tomík (Huba, Húževka), 59. S. Gron (Andrašovský, Rudolf Huna) - 25. M. Bartánus (D. Moravec, D. Devečka), 50. M. Bartánus (Heš, D. Moravec). Vylúčení: 9:10, navyše: V. Novák a Pohanka (obaja L. Mikuláš) na 10 min. za nešport. správanie, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Grečko - Bednár, T. Orolin, 5 416 divákov. Košice: J. Hudáček - J. Tabaček, Huba, Deyl, Šeda, M. Grman, Slimák, Homer - Tomík, Húževka, P. Bartoš - Rudolf Huna, S. Gron, Andrašovský - Dravecký, Šachl, Vorel - M. Baláž, Jenčík, Juraj Sýkora. L. Mikuláš: Fikrt (od 10. Kurali) - D. Devečka, Heš, M. Varga, Kumstát, Petran, M. Bača, od 10. Lištiak - M. Bartánus, D. Moravec, V. Novák - Mikula, Pohanka, Tomášek - Roháč, Kuric, Mahdalík - od 10. M. Oravec.

ZOSTÁVAJÚCE VÝSLEDKY

SKALICA - ZVOLEN 2:5 (1:1, 1:1, 0:3). Góly: 17. Lušňák (Šátek, Privoznik), 35. R. Školiak (Zálešák) - 8. Marek Haščák (P. Szabo, Cebák), 40. P. Pucher (Zdeněk Nedvěd, Michal Chovan), 41. Juraško (P. Pucher, L. Čierny), 44. M. Jurík (P. Barinka, Šimurda), 49. Marek Haščák (J. Suchý, J. Kopecký). Vylúčení: 3:5, navyše: J. Valach (Zvolen) na 10 min. za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík - Bundil, Stano, 2 063 divákov.

SR 20 - NITRA 3:0 (0:0, 3:0, 0:0). Góly: 25. Šišovský (Takáč), 30. Andrej Šťastný (Jaborník), 38. M. Sobota (Mlynarovič, Kadura). Vylúčení: 10:9, navyše: Mlynarovič (SR 20) na 10 min. za nešportové správanie, E. Čaládi (Nitra) na 10 min. za nešportové správanie, Jass (obaja Nitra) na 10 min. za zhodenie rukavíc, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Halecký - Smrek, Snášel, 424 divákov.

MARTIN - SLOVAN 2:5 (0:3, 1:2, 1:0). Góly: 31. Uram (M. Beran), 43. L. Říha (I. Ďatelinka, Appel) - 10. L. Hudáček (A. Bezák), 11. Róbert Huna (Richard Huna), 14. Richard Huna (Kuľha, Róbert Huna), 30. Lažo (Lipiansky, Vaic), 32. Lažo (M. Sloboda, Sersen). Vylúčení: 5:6, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:1, rozhodovali: J. Konc - M. Junek, P. Šefčík, 3 700 divákov.

PROGRAM 48. KOLA

V piatok 26. februára: Zvolen - Martin, Slovan - Košice, L. Mikuláš - Žilina, Poprad - Nitra, SR 20 - Trenčín, Spiš. Nová Ves - B. Bystrica.