Košice porazili v extralige Trenčín 3:0

Košice zdolali Trenčín.
Košice zdolali Trenčín. (Autor: sita)
SITA|11. jan 2011 o 20:15

Najvyššia hokejová súťaž Slovenska mala v utorok na programe dva duely. Žilina zdolala Banskú Bystricu po nájazdoch, majster z Košíc nedal šancu Trenčanom.

- Slovensko 20 20 0 0 0 1 0 19 25:95 1

Poznámka: (počet zápasov, výhry - 3 body, výhry po predĺžení - 2 body, výhry po samostatných nájazdoch - 2 body, prehry po predĺžení - 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch - 1 bod, prehry - 0 bodov, skóre, body).

Devečka zariadil v nájazdoch výhru Žiliny nad Banskou Bysricou

V úvode sa hral v Žiline rýchly hokej, navrch mali domáci. Z ich prevahy rezultoval v 3. min faul Vizváryho na Stupku, ten však nariadené trestné strieľanie nepremenil. Rýchly hokej pokračoval, no puk bol väčšinou v strednom pasme a diváci veľa streleckých príležitostí nevideli. V 13. min odrazený puk od mantinelu Stupka poslal tesne vedľa Šimonovičovej bránky. O dve minúty neskôr Cebák strieľal od modrej a Češík usmernil puk za Lacov chrbát - 0:1.

Druhá tretina bola najmä o vylúčeniach a realizovaných presilových hrách. Najskôr hostia nevyužili presilovku pri vylúčení Dlouhého, no domáci na oplátku pri Hudecovom vylúčení nezaváhali, keď Petruška po nezištnej prihrávke Devečku vyrovnal. Žilinčania mohli ísť do vedenia v 31. min, ale 57-sekundovú výhodu o dvoch hráčov nedokázali premeniť.

V 37. min bol na ľade veľa domácich hokejistov a z následnej presilovky hostia bleskurýchlo už po 4 sekundách po strele Paľova z postu obrancu vsietili druhý gól. Nádej pre domácich vykresal v 39. min obranca Rúfus, opäť pri početnej prevahe domácich "vlkov". Tí však v závere druhej tretiny zaváhali, Šechný 25 sekúnd pred koncom našiel Kútneho a ten prestrelil domáceho gólmana Mareka Laca - 2:3.

Hokejovo najslabšia bola tretia tretina. Príležitosti na skórovanie mali domáci v 43. min pri spolupráci Petruška - Horský, v 52. min po akcii Nemca s Kokavcom, no najmä v 54. min po akcii po osi Kokavec - Hreus. Následne bol vylúčený Vantroba a domáci využili už tretiu presilovku v zápase na vyrovnanie, keď po strele Heša pretlačil puk za Šimonovičov chrbát Smotrila.

V predĺžení mali v úvode viac z hry domáci, hrajúci presilovú hru, no úspech nedosiahli. Rovnako ani v 63. min sa neujala Kútneho strela, a tak museli rozhodnúť sam. nájazdy. Po prvých troch sériách bolo 1:1. V nasledujúcej sérii Sýkora na druhý pokus nebol úspešný, obranca D. Devečka však áno a Žilina si na svoje konto pripísala cenné dva body.

MsHK DOXXbet Žilina - HC'05 Banská Bystrica 4:3 po sam. nájazdoch (0:1, 2:2, 1:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 24. Petruška (D. Devečka, M. Horský), 39. Rúfus (Dlouhý, Hreus), 56. Smotrila (Heš, Devečka), rozhodujúci sam. nájazd D. Devečka - 15. Češík (Cebák, Hvila), 37. Paľov (Kolba, Šechný), 40. Kútny (Šechný, Cebák)

Vylúčení: 3:6 na 2 min, navyše Petruška na 10 min za filmovanie - M. Hudec na 10 min za nešportové správanie, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš - Bednár, Snášel, 1149 divákov.

Žilina: M. Laco - Rúfus, Dlouhý, Ďurkech, Heš, D. Devečka, Milovanovič, Krčula - V. Nemec, Hreus, M. Kokavec - Petruška, M. Horský, Smotrila - Drevenák, Valášek, Stupka - Hajnik, Troliga, T. Oravec

Banská Bystrica: Šimonovič - Cebák, Biro, Vantroba, Vizváry, Kolba, Bambúch, Kubka - Miroslav Hlinka, M. Hudec, Ján Sýkora - Paľov, Češík, Hvila - Rumpel, Šechný, Kútny - Bendík, Heizer, A. Bezák

Hodnotenie trénerov:

Anton Tomko (tréner MsHK DOXXbet Žilina): "Bol to z našej strany vydarený zápas. V I. tretine sme mali dobrý úvod, dobre sme korčuľovali, hrali sme v pohybe a vytvorili si príležitosti. Do vedenia však išiel súper, my sme sa iba doťahovali až do stavu 3:3 v riadnom hracom čase. V samostatných nájazdoch sme boli úspešnejší. S dvoma bodmi sme spokojní, mužstvo podalo bojovný výkon, hráči splnili taktické pokyny."

Miroslav Chudý (asistent trénera HC'05 Banská Bystrica): "Na tomto zápase niet čo hodnotiť. Podali sme chaotický výkon. Hráči sa musia nad sebou zamyslieť. S takýmto výkonom sa extraliga hrať nemôže."

Trenčín nedal v Košiciach gól

Košičania sa do svojho súpera zahryzli, už v 1. min zakončoval Miklík, v 2.min Dravecký, no brankár Kováč ešte stihol zasiahnuť.

Na začiatku 3. min však nechali Trenčania veľa priestoru Tomíkovi a ten dostal svoj tím do vedenia. Vyrovnať mohol Filo, ale pozorný Hudáček sa nenechal prekvapiť. V 4. min nahodil puk Šterbák a Andrašovský ho šikovne tečoval vo vzduchu - 2:0. Trenčianskeho brankára neprekonali v presilovkách Homér ani Kristek. V 8. min Hudáček vyrazil pokus Naurova. V 11. min sa zblízka nepresadil Jenčík a v závere jeho spoluhráč Gron. V 2. min

II. tretiny po Frolíkovej strele preletel Kováčovi puk za chrbát, ale mimo bránky. V polovici stretnutia v ideálnej pozícií trafil Dravecký žŕdku. V 31. min sa Baláž pretlačil pred Kováča, ale k zakončeniu sa nedostal, potom Frolíkovu tečovanú strelu vyrazil.

Potom kryl Hudáček strelu Bednára. V 33. min Deyl vysunul do nájazdu Tomíka, ktorý zakončoval efektne, ale Kováč jeho úmysel vystihol. Domáci mali aj ďalšie šance na zvýšenie, ale Dravecký, Bartoš ani Gron sa nepresadili. Tretí gól domácich padol v 48. min po vyšachovaní obrany hostí, keď Dravecký prihrával Bartošovi a ten zakončoval do prázdnej bránky. Košičania si už náskok s prehľadom ustrážili.

HC Košice - Dukla Trenčín 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)

Góly: 3. Tomík (Deyl), 4. Andrašovský (M. Šterbák), 48. Bartoš (Dravecký)

Vylúčení: 5/5 presilovky: 0 oslabenia: 0 rozhodovali: Rutyk, Jankovič a Kalina 4756 divákov

Košice: J. Hudáček - J. Tabaček, Homer, M. Šterbák, Deyl, Michal Grman, Šeda, Slimák - Michel Miklík, Kristek, Andrašovský - Dravecký, S. Gron, P. Bartoš - Tomík, Jenčík, Blatný - Martin Frolík, Baláž, Huba

Trenčín: V. Kováč - Sekeráš, E. Bednár, Trefný, Martin Chovan, M. Hruška, S. Tomko, Bolf - Pardavý, Tvrdoň, T. Melichárek - Tybor, Gašparovič, Jánoš - Naurov, Ďuriš, M. Filo - Ružička, P. Kopecký, Koložváry

Pavol Zůbek (asistent trénera Košíc): "Začali sme obdobne ako so Zvolenom veľkým tlakom, dostávali sme sa do šancí. Dali sme dva góly, no mohli sme aj viac. V koncovke sa trápime. V druhej tretine súper zlepšil obranu, a my sme nepremenili šance. Definitívne rozhodol až tretí gól."

Juraj Jakubík (asistent trénera Trenčína): "V úvode sme sa dostali pod veľký tlak, inkasovali sme dva góly. V druhej tretine sa hra síce vyrovnala, ale gólovo sme sa nepresadili a bez nich sa bodovať nedá."

Domov»Hokej»Slovensko»Košice porazili v extralige Trenčín 3:0