Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Košičanky pred Krasnojarskom myslia na výhru aj na skóre

Darxia Morrisová bola v prvom zápase najlepšou strelkyňou Košíc. (Autor: JUDY)
TASR|Publikované 21. nov 2017 o 09:57

Basketbalistky Good Angels Košice nastúpia na svoj piaty zápas v B-skupine EP FIBA.

KOŠICE. S cieľom zvíťaziť a zároveň dosiahnuť čo najvyššie skóre nastúpia basketbalistky Good Angels Košice na svoj piaty zápas v B-skupine Európskeho pohára FIBA.

V domácej Angels aréne by v stredu od 18.00 rady nadviazali na víťazstvo 81:65 z Krasnojarska, no uvedomujú si, že ruský súper kožu lacno nepredá.

Trénera Petra Jankoviča teší okrem priaznivej pozície v skupine aj zdravotný stav družstva, ktoré je po dlhšom čase kompletné.

Na víťaznej vlne

Triumfom v prvom vzájomnom zápase sa Košičanky dostali na víťaznú vlnu a aktuálne majú za sebou tri výhry. Víťazstvo o 17 bodov by Košičanky určite brali aj v stredu.

"Je pravda, že sme tam hrali naozaj dobre a Krasnojarsk nemal práve svoj deň. Je to však veľmi nepríjemný súper, čo dokázal v Mersine i Ružomberku, ktorý zdolal veľkým rozdielom. Každá jedna hráčka súpera dokáže strieľať z veľkej diaľky a sú silné na útočnom doskoku. Nie je to však veľmi organizovaný tím a hráčky často porušujú herný systém," uviedol tréner GA Košice Peter Jankovič, ktorý bude mať k dispozícii kompletné družstvo.

"Konečne môžem povedať, že máme zdravý káder. Už je k dispozícii aj Denisa Blanárová."

Hrateľný súper

Aj samotné hráčky si uvedomujú, že vysoké víťazstvo v prvom zápase môže byť zavádzajúce a zopakovať ho nebude jednoduché.

"Je to hrateľný súper. Podľa výsledku to vyzerá, že to bol ľahký súper, ale to nie je pravda. Bude to určite ťažký zápas, ku ktorému budeme musieť pristúpiť zodpovedne," poznamenala pivotka Anna Jurčenková, na ktorú nadviazala Dominika Deptová:

"Rusky majú svoju kvalitu a netreba ich podceniť. Verím, že budeme mať dobrý už začiatok zápasu a doma potvrdíme víťazstvo z Ruska. Budeme sa snažiť vyhrať čo najvyšším rozdielom, keďže neskôr bude dôležité aj skóre."

Priebežná tabuľka

1. Mersin 4 3 1 318:280 7

2. GOOD ANGELS KOŠICE 4 3 1 303:276 7

3. Jenisej Krasnojarsk 4 2 2 269:266 6

4. MBK RUŽOMBEROK 4 0 4 223:291 4

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.