Streda, 20. októbra, 2021Meniny má Vendelín

Kluby nemeckej Bundesligy investovali do posíl len 32,5 miliónov eur

TASR|21. júl 2003 o 18:19

Düsseldorf 21. júla (TASR) - Kluby z nemeckej futbalovej Bundesligy v letnej prestávke dramaticky znížili výdavky na posily, keď do nových hráčov investovali ...

Düsseldorf 21. júla (TASR) - Kluby z nemeckej futbalovej Bundesligy v letnej prestávke dramaticky znížili výdavky na posily, keď do nových hráčov investovali v porovnaní s minulým rokom o viac než 70 miliónov eur menej než v minulom roku.

V roku 2001 minuli kluby najvyššej nemeckej futbalovej súťaže na posily 150 miliónov eur, vlani to bolo 105 miliónov a v tejto sezóne už len "chudobných" 32,5 miliónov.

Do pondelka získali kluby 115 nových posíl, z ktorých až 92 prišlo do tímov ako voľní hráči a zároveň predali 113 futbalistov, ale len za siedmich zinkasovali peniaze v celkovej hodnote 8,14 milióna eur.

"Všetky kluby boli dotlačené k tomu, aby svoje financie viac strážili a prehodnocovali," komentoval situáciu reprezentačný tréner Rudi Völler a kouč Borussie Mönchengladbach dodal:" Hráč, ktorý dostane kontrakt, musí byť veľmi šťastný."

Obhajca minuloročného titulu bavorský Bayern Mníchov investoval do argentínskeho obrancu Martina Demichelisa a Tobiasa Raua dovedna len sedem miliónov eur.

O najväčší prestup obdobia sa postaral tím slovenského reprezentanta Miroslava Karhan VfL Wolfsburg, ktorý za Argentínčana Andresa DďAlessandra zaplatil rekordných devät miliónov eur.

Celková suma za prestupy sa môže rapídne zdvihnúť ak Bayern Mníchov získa holandského ostrostrelca Roya Makaaya zo španielskeho Deportiva La Coruna za 20 miliónov.

Súvisiace články