Nedeľa, 20. júna, 2021Meniny má Valéria

Kleca v nominácii nahradí Červenák

Sportnet|16. sep 2006 o 11:04

BRATISLAVA - Medzinárodná tenisová federácia neschválila hráča Iva Kleca do nominácie slovenského daviscupového tímu na barážový zápas o účasť vo svetovej skupine proti Belgicku (22. - 24. septembra v Bratislave). Svoje rozhodnutie ITF zdôvodnila tým, ..

BRATISLAVA - Medzinárodná tenisová federácia neschválila hráča Iva Kleca do nominácie slovenského daviscupového tímu na barážový zápas o účasť vo svetovej skupine proti Belgicku (22. - 24. septembra v Bratislave). Svoje rozhodnutie ITF zdôvodnila tým, že Klec je štátnym príslušníkom a držiteľom platných pasov Slovenskej republiky aj Nemecka. Na základe tejto informácie nehrajúci kapitán slovenského tímu Miloslav Mečíř nominoval na stretnutie s Belgickom 19-ročného Pavla Červenáka (332. v rebríčku Entry vo dvojhre).

"ITF vyzvala Kleca aj Slovenský tenisový zväz, aby zaslali písomnú žiadosť na daviscupovú komisiu ITF, ktorá jediná môže v takomto prípade povoliť štart hráča za niektorú z krajín. V prípade schválenia takejto žiadosti by Ivo Klec mohol hrať za Slovensko až roku 2007. Aj po zmene v nominácii a povolaní Pavla Červenáka má kapitán Slovenska právo hodinu pred žrebom zmeniť v zostave dvoch hráčov," informoval medzinárodný sekretár Slovenského tenisového zväzu Ľubomír Páleník. (oš, tasr)

Súvisiace články