Kanonieri pripravili divákom gólové hody

Body zostali doma. Brankár Vyšnej Slanej R. Lindák úspešne zasahuje v zápase s Krh. Dlhou Lúkou. (Autor: Peter Podolinský)
Peter Podolinský|5. máj 2015 o 00:00

Uplynulé kolo I. triedy prinieslo rovnú štyridsiatku gólov.

Začalo sa to už v nedeľu predpoludním, keď Rudná zdolala Vlachovo 7:2. Popoludní padlo po desať gólov vo Vyšnej Slanej a Honciach.

ROŽŇAVA. Predĺžený víkend sa však začal dohrávkou 16. kola, v ktorej Dedinky hostili Drnavu. Dlhých 85 minút sa hralo bez gólov. Potom však prišiel presný zásah M. Putnockého a body zostali na Dedinkách.

Riadne 19. kolo potom začalo v nedeľu predpoludním. Rudná hostila Vlachovo a úlohu favorita začala plniť už v úvodnej štvrťhodine. V polčase tak bol stav 4:0.

Poučení z predchádzajúcich zápasov natiahli domáci hneď po prestávke vedenie na 6:0. Hostia potom síce korigovali na 6:2, no štvrťhodinu pred koncom zakončil siedmym gólom svoj hetrik F. Čapó.

Veľa gólov videli diváci aj vo Vyšnej Slanej. Aj keď sa stretli celky z rôznych koncov tabuľky, na ihrisku to poznať nebolo. Do polčasu viedli domáci 4:1. Aj keď hostia dali po prestávke tri góly, Vyšnoslančania si víťazstvo poistili ďalšími dvoma gólmi.

Drnava si po prehre na Dedinkách napravila chuť v Honciach. V polčase bolo 0:2, no v druhej časti sa strelecky vytiahol kanonier Drnavy J. Rencsok.

V doterajších zápasoch síce neskóroval, no teraz si do tabuľky strelcov pripísal štyri zásahy. S 34 gólmi tak s prehľadom medzi strelcami vedie. K víťazstvu 7:3 pomohli Drnave domáci aj vlastným gólom.

Štyrmi gólmi prispela k víťazstvu Bohúňova aj ich posila P. Pál Balázs. Jeden gól tentoraz Dedinkám k víťazstvu nestačil.

Gólovo najvyrovnanejšie bolo stretnutie v Hrhove. V polčase viedli domáci 2:1, no štvrťhodinu pred koncom kapitán Rožňavského Bystrého J. Urban vyrovnal. Body však nakoniec zostali doma, keď v 90. min. stanovil na konečných 3:2 M. Ribár.

Štatistika I. trieda

19. kolo

Hrhov - Rožňavské Bystré 3:2 (2:1) Góly: 38. M. Dunka, 45. At. Herczeg, 90. M. Ribár – 36. a 75. J. Urban ml., ŽK: 14. R. Bernáth, 51. R. Kardos – 29. M. Lompart, 58. F. Čapó, 77. Jar. Gallo, 85. J. Urban ml., R: J. Gyenes, DZ: Š. Bodnár, D: 120. HRHOV: A. Bartók – J. Ondernický, R. Bernáth, At. Herczeg, T. Zsigrai (69. Š. Herczeg), M. Dunka, R. Kardos, G. Görcsös (90. L. Kovács), G. Veverica, M. Hranyó, M. Ribár. ROŽŇAVSKÉ BYSTRÉ: Cs. Koncz – M. Molnár, F. Čapó, M. Leng (65. O. Ujházi), Ján Gallo, T. Kuchta (68. I. Galata), P. Minčík, J. Lipták Giba, Jar. Gallo, M. Lompart (46. P. Kubej), J. Urban ml.

Vyšná Slaná – Krh. Dlhá Lúka 6:4 (4:1) Góly: 20. P. Rogos, 35. (11 m), 45. (11 m) a 53. P. Zabrel, 41. O. Kračún, 71. F. Gallo – 29. a 46. G. Zsilla, 67. R. Klinko, 79. G. Grecmacher, ŽK: bez, R: M. Macko, DZ: J. Šmelko, D: 50. VYŠNÁ SLANÁ: R. Lindák – M. Hadar (73. M. Benedikty), F. Gallo, R. Rogos, M. Fifik, O. Liptai, M. Vido, O. Kračún, M. Revaj, P. Zabrel, A. Rogos. KRH. DLHÁ LÚKA: M. Máté – K. Albert, A. Emödi, T. Hegedüs, P. Luspaj, J. Čižmár, P. Klárik, G. Zsilla (71. G. Grecmacher), R. Klinko, J. Gebe, A. Kovács.

Bohúňovo – Dedinky 5:1 (2:1) Góly: 13., 57., 61. a 67. P. Pál Balázs, 18. A. Szaniszló – 17. P. Revaj, ŽK: 0 – 80. P. Revay, R: J. Molnár, DZ: F. Drenko, D: 100. BOHÚŇOVO: G. Dókus – F. Demeter, A. Szaniszló, K. Illés, L. Kovács, R. Kulik, M. Ferencz (58. D. Csík), P. Pál Balázs, T. Antóny, N. Švajko, R. Kováč. DEDINKY: M. Ogurčák – B. Revay, R. Sýkora, M. Laurinc, I. Tököly, J. Barnák, P. Revay, Ľ. Grigel, S. Ogurčák, M. Majerčák ml., M. Ogurčák.

Rudná – Vlachovo 7:2 (4:0) Góly: 13. a 51. L. Dávid, 14. S. Ďuriček, 28. R. Štefán, 36., 54. a 75. F. Čapó – 55. T. Pitoňák, 65. Mar. Gál, ŽK: 83. Cs. Óvary – 43. B. Rupp, 77. Mar. Marciš, 88. P. Varga, R: P. Galík, DZ: O. Vysoký, D: 80. RUDNÁ: M. Drugda – L. Šimon, S. Ďuriček (48. Z. Molčan), Cs. Óvary, O. Sanisló, O. Vysoký, L. Dávid, R. Die, P. Sanisló, R. Štefán (53. F. Németh), F. Čapó (76. S. Székely). VLACHOVO: M. Pitoňák – Mar. Marciš, F. Šivec, B. Rupp (86. P. Varga), M. Leško, Ľ. Kožár (46. I. Gallo), M. Šivec, O. Leskovjanský, Mar. Gál, T. Pitoňák, D. Ondrejčík (46. Š. Brondoš).

Honce – Drnava 3:7 (0:2) Góly: 55. (11 m) a 89. O. Varga, 69. J. Tomko – 24., 59., 67. a 79. J. Rencsok, 38. P. Búlik, 65. J. Čeľovský, 81. S. Dzureň (vlastný), ŽK: 0 – 43. J. Görgei, 54. M. Maliňák, 62. R. Kovács, R: P. Béreš, DZ: L. Nagy, D: 50. HONCE: Joz. Karalo – S. Dzureň, V. Kacara, J. Pástor, L. Hajdu, M. Mogyorósi, O. Varga, M. Vranec, M. Pástor, J. Sklenár, J. Tomko. DRNAVA: D. Zakhar – R. Kovács, J. Görgei (64. D. Babič), J. Barczi, M. Maliňák, B. Šoltés, J. Čeľovský, K. Šoltés, R. Dókus, P. Búlik, J. Rencsok (84. J. Kömlei).

Dohrávka 16. kolo

Dedinky – Drnava 1:0 (0:0) Góly: 85. M. Putnocký, ŽK: 70. J. Barnák – 70. M. Mázik, R: D. Poťmák, DZ: Š. Máté, D: 70. DEDINKY: M. Ogurčák – P. Kalkahus, F. Horváth, M. Laurinc, K. Klein, S. Ogurčák, P. Revay, M. Putnocký, J. Barnák, J. Novák (46. I. Tököly st.), M. Majerčák ml. DRNAVA: D. Zakhar – P. Búlik, R. Kovács, J. Barczi, M. Maliňák, B. Šoltés, M. Mázik, J. Čeľovský (65. E. Polyák), K. Šoltés (80. A. Korszinszki), R. Szücs ml., J. Rencsok.