Gatlin na majstrovstvách USA zdolal všetkých a vybojoval si účasť na MS

Justin Gatlin (vľavo) sa raduje z víťazstva.
Justin Gatlin (vľavo) sa raduje z víťazstva. (Autor: TASR/AP)
SITA|24. jún 2017 o 12:15

Skúsený šprintér dosiahol siedmy najrýchlejší čas roka.

SACRAMENTO. Ostro sledovaný šprint mužov na sto metrov na majstrovstvách USA v atletike v Sacramente, ktoré sú súčasne aj kvalifikáciou ("Trials") na augustové MS v Londýne, vyhral veterán Justin Gatlin časom 9,95 sekundy.

Dostal sa ním na siedmu priečku v tohtoročných svetových tabuľkách. Za exmajstrom sveta a bývalým olympijským šampiónom finišoval líder tohtoročných svetových tabuliek Christian Coleman (9,98) a tretiu miestenku na MS si vybojoval Christopher Belcher (10,06).

Stovku žien vyhrala favorizovaná Tori Bowieová za 10,94 sekundy, jediná z finalistiek sa dostala pod jedenásť sekúnd. Miesto v tíme USA na MS 2017 bude patriť ešte Deajah Stevensovej (11,08) a Ariane Washingtonovej (11,10).

Špecialistka na 400 metrov Allyson Felixová finišovala vo finále stovky posledná ôsma za 11,28 sekundy.

V semifinále štvorstovky si skvelo počínal líder svetových tabuliek Fred Kerley, vyhral I. beh za 44,11 sekundy. Jeho bratovi Malikovi nestačil ani čas pod 45 sekúnd (44,85) na postup do finále, keďže v úvodnom behu skončil až piaty a postupovala len prvá štvorica.

5000 m: Houlihanová 15:13,87, Rowburyová 15:14,08, Huddleová 15:15,29

Výška: Cunninghamová 199, Pattersonová 191, McPhersonová 191.

100 m prek. - rozbehy: Q. Harrisonová 12,54, A. Johnsonová 12,71, Aliová 12,74

400 m prek. - rozbehy: Muhammadová 54,36, K. Carterová 55,09, Molinová 55,13.

Domov»Ďalšie športy»Atletika»Gatlin na majstrovstvách USA zdolal všetkých a vybojoval si účasť na MS