Utorok, 30. novembra, 2021Meniny má Ondrej, Andrej

Jurkemik hovorí, že hráči vo Vaduze splnili svoj cieľ

SITA|13. okt 2003 o 11:35

BRATISLAVA 13. októbra (SITA) - Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Ladislav Jurkemik bol po sobotňajšom víťazstve 2:0 na štadióne Rheinpark vo Vaduze proti domácemu Lichtenštajnsku v derniére kvalifikácie ME 2004 spokojný akurát s tromi bodmi, nie

však s predvedenou hrou. "Čakal som, že chlapci budú hrať s väčším srdcom, entuziazmom, veď išlo predsa o medzištátny zápas. Treba však tiež zároveň povedať, že sa nehralo prakticky už o nič. Ja som však hráčom vždy zdôrazňoval, že reprezentácia je dôležitá a čakal som, že sa v sobotu viac predvedú po hernej stránke, s ľahkosťou a schuti si zahrajú. Žiaľ, kazili sme veľké množstvo prihrávok. Potom sme museli viac behať a bojovať o loptu. Hráči urobili niektoré aj jednoduché, elementárne chyby, myslím si, že to vyplývalo aj z koncentrácie na tento sobotňajší duel," skonštatoval L. Jurkemik a doplnil: "Narazili sme na veľmi dobre organizované mužstvo, ktoré veľmi chcelo a bojovalo. My sme podali iba priemerný výkon a dosiahli povinné víťazstvo. Takéto zápasy proti ľahším súperom sa veľmi ťažko hrajú. Chlapci vedeli, že si nesmú urobiť hanbu nejakou zbytočnou remízou alebo nedajbože prehrou. Na druhej strane si myslím, že existujú štáty, ktoré možno takéto zápasy, aký sme my odohrali v sobotu vo Vaduze, aj prehrávajú. Chalani vyhrali a splnili tak svoj cieľ."

Lodivod A-mužstva SR sa potom postupne vyjadril k hre každej zo štyroch formácií. "Miro König nemal žiadnu prácu, súper prakticky nevystrelil na našu bránku," začal s analýzou L. Jurkemik a pokračoval: "Štvorčlenná obrana hrala celkom dobre, v zadnej línii však predsa len mohlo byť trochu viac pokoja a presnejšej rozohrávky. Boli tam určité nepresnosti a straty lopty, čo by sa v takýchto zápasoch nemalo stávať." Na margo výkonu 31-ročného stopéra Celticu Glasgow Stanislava Vargu, ktorý sa po dvoch rokoch predstavil v slovenskej reprezentácii, navyše premiérovo pod taktovkou L. Jurkemika, slovenský kouč krátko uviedol: "Čakal som, že bude pilierom obrany. Myslím si, že v defenzíve ním aj bol. Zastavoval útoky súpera, vyhrával hlavičkové súboje. Splnil moje očakávania." K hre štvorčlennej záložnej formácie následne tréner Slovenska podotkol: "Prvý polčas nebolo našu pravú stranu stredu poľa vôbec vidieť, Kisel sa absolútne nepresadil, bolo tam od neho málo aktivity. Aj preto som Karola stiahol z ihriska a nahradil ho Urbanom. Rudo hneď ako prišiel na začiatku druhého polčasu na trávnik, dal štyri či päť presných prihrávok za sebou, takže to už bolo potom v poriadku. Na ľavej strane sa nám hra predsa len darila o niečo lepšie." Na otázku, prečo dostala v strede zálohy prednosť dvojica Janočko, Zabavník a na trávnik sa nedostal legionár a kapitán druholigového nemeckého Norimbergu Marek Mintál, ktorý má aktuálne výbornú formu, L. Jurkemik poznamenal: "Myslel som si, že Janočko v strede by mohol lopty rozdeľovať a zdiaľky aj strieľať. Jeho pokus do brvna mu vyšiel, lopta mu sadla, škoda, že z toho nebol gól. Ako som už spomínal, nešlo nám to na kraji zálohy, tak muselo prísť k striedaniu práve tam. Mintál tentoraz nenastúpil." S útočným dvojzáprahom bol kouč A-mužstva SR celkom spokojný: "Tým, že záloha hrala trochu rozhárane, nedostávali naši útočníci lopty, aké by potrebovali, bolo tam veľa nepresných prihrávok. Som rád, že sa presadil Vittek, strelil dva góly, pomôže mu to predovšetkým v jeho nemeckom klube. A Szilárd Németh? Odbehal si svoje. Čakal som od neho, že dá nejaký ten gól. Doma strelil dva proti Lichtenštajnsku, teraz sa zas presadil dvakrát Robo Vittek." K striedaniam v záverečnej štvrťhodine L. Jurkemik stručne dodal: "Dal som možnosť Babničovi, myslím si, že Rasťo Michalík mal už toho na ľavom kraji zálohy dosť. Ešte predtým prišiel Oravec za Németha."

Súvisiace články