Piatok, 24. septembra, 2021Meniny má Ľuboš, Ľubor

Jurčina po zranení: Prišiel som si len zahrať hokej

Milan Jurčina. (Autor: TASR)
Sportnet|13. nov 2011 o 10:00

Napriek tomu, že Islanders sa momentálne nachádzajú s 13 bodmi na poslednej piatej priečke Atlantickej divízie, Milan Jurčina verí, že tím sa rozbehne.

BRATISLAVA. Obranca tímu New York Islanders Milan Jurčina začal sezónu smoliarsky, koncom septembra si zranil slabiny v prípravnom súboji s Calgary Flames. V polovici októbra však už začal trénovať a v súčasnosti je pripravený pomôcť tímu k víťazstvám. "Zranenie je už zahojené, všetko je tak, ako má byť," tvrdí Milan Jurčina.

Jurčina má v sezóne 2011/2012 na konte len 5 zápasov a jednu asistenciu, je však pripravený naskočiť do ďalších zápasov. "Cítim sa veľmi dobre, som pripravený hrať, chuť po hokeji je veľká, už je len na tréneroch, kedy pôjdem hrať," priznal slovenský bek.

Napriek už dobrému zdravotnému stavu sa však Slovák v zápase proti Coloradu neobjavil. "Veľmi dobre sa mi hralo, chodil som na ľad často, ale pred rozkorčuľovaním som sa dozvedel, že nehrám zápas, vysvetlenie som nedostal."

Napriek tomu, že Islanders sa momentálne nachádzajú s 13 bodmi na poslednej piatej priečke Atlantickej divízie, Milan Jurčina verí, že tím sa rozbehne. "Chalani sú starší, skúsenejší, máme posily - Rolstona, Reasonera, brankára Nabokova. Ešte je však len začiatok sezóny, je to rozhárané, ale skúsenosti sa ukážu v neskoršej časti, keď sa bude hrať o play-off."

Rodák z Liptovského Mikuláša si už zvykol aj na metropolu, akou je New York: "Veľmi sa mi tu páči, mám, čo potrebujem, partia je výborná, hlavne, aby to šlo po hokejovej stránke." Plány si veľké do budúcnosti nerobí: "Prišiel som si len zahrať na osem mesiacov hokej, čo bude, to bude."

Milan Jurčina odohral v uplynulej sezóne za ostrovanov vinou zranení len 46 duelov s bilanciou 4 góly a 13 asistencií.

((video))

Súvisiace články