Jubilejný 70. triumf Nóra Björndalena

SITA|14. jan 2007 o 14:05

RUHPOLDING 14. januára (SITA) - Suverénnym víťazom pretekov mužov na 15 km s hromadným štartom, ktorými sa v nemeckom Ruhpoldingu skončilo 5. kolo Svetového pohára 2006/2007 v biatlone, sa stal Nór Ole ...

RUHPOLDING 14. januára (SITA) - Suverénnym víťazom pretekov mužov na 15 km s hromadným štartom, ktorými sa v nemeckom Ruhpoldingu skončilo 5. kolo Svetového pohára 2006/2007 v biatlone, sa stal Nór Ole Einar Björndalen. Pre 32-ročného päťnásobného olympijského víťaza, šesťnásobného majstra sveta a majiteľa štyroch veľkých krištáľových glóbusov za celkové prvenstvo v pretekoch SP to bol jubilejný 70. triumf v biatlonových pretekoch v kariére, siedmy pri deviatom štarte v aktuálnej sezóne. Okrem toho vyhral v tejto sezóne aj jedny preteky SP v behu na lyžiach. V nedeľných pretekoch zvládol všetky štyri strelecké položky bez jediného zaváhania (okrem neho to rovnako zvládol iba Čech Michal Šlesingr), k tomu pridal tradične skvelý bežecký výkon. V cieli si už mohol užívať aplauz preplnených tribún, pretože všetci súperi za ním výrazne zaostávali. Ziskom 50 bodov si upevnil líderskú pozíciu v celkovej klasifikácii bojov o krištáľový glóbus. Druhý s odstupom 47,7 s prišiel do cieľa jeho krajan Emil Hegle Svendsen, bronz si v dramatickom finiši vybojoval Rakúšan Christoph Sumann. Výborný bežecký výkon podal Francúz Raphael Poiree, ktorý však doplatil na nepresnú mušku a so štyrmi trestnými okruhmi obsadil ôsme miesto. Slovensko v pretekoch s hromadným štartom nemalo zastúpenie, nárok na štart má iba najlepších 30 pretekárov v celkovej klasifikácii SP.

• Výsledky - preteky s hromadným štartom - Ruhpolding:

1. Ole Einar Björndalen (Nór.) 40:58,1 min (0 trestných okruhov), 2. Emil Hegle Svendsen (Nór.) +47,7 s (1), 3. Christoph Sumann (Rak.) +49,4 (1), 4. Ivan Čerezov (Rus.) +49,8 (1), 5. Michael Rösch (Nem.) +53,2 (1), 6. Nikolaj Kruglov (Rus.) +57,2 (1), 7. Michal Šlesingr (ČR) +1:06,5 (0), 8. Raphael Poiree (Fr.) +1:15,8 (4), 9. Michael Greis (Nem.) +1:16,8 (2), 10. Halvard Hanevold (Nór.) +1:19,0 (2)