Sobota, 31. júla, 2021Meniny má Ignác

Jendrišek zostane v Nemecku, všetko ostatné je neisté

SITA|17. jan 2011 o 13:51

Erik Jendrišek stále nevie, či zostane v Schalke, alebo odíde do iného klubu.

GELSENKIRCHEN. Budúcnosť slovenského futbalového reprezentanta Erika Jendriška zostáva stále nejasná. Dvadsaťštyriročný útočník je hráčom nemeckého vicemajstra Schalke 04, už niekoľko týždňov sa však intenzívne špekuluje o zmene jeho pôsobiska.

Bývalého hráča Ružomberka, Hannoveru a Kaiserslauternu chcel získať grécky Panathinaikos Atény, ale zainteresované strany sa nedohodli. O jeho služby sa údajne zaujímajú aj viacerí účastníci I. bundesligy 2010/2011 na čele s Freiburgom. Odchodu zo Schalke je naklonený aj samotný Jendrišek.

"Situácia sa mení každým dňom. Naposledy ma prekvapilo vyhlásenie trénera Felixa Magatha, že môžem odísť z klubu. Predtým tvrdil niečo iné. Zároveň som sa trochu aj potešil jeho najnovším slovám. Chcel by som, aby sa moja situácia vyriešila čo najskôr, najlepšie do konca tohto týždňa. Sám neviem, na čom som," priznal Jendrišek.

"Najviac by ma potešilo, keby som mohol už cez víkend vybehnúť v základnej zostave nového mužstva, alebo aspoň keby sa doriešil môj odchod z toho pohľadu, že by som mohol trénovať s novým klubom. Situácia je však komplikovaná, každý deň tréner vraví niečo iné. Ja som z toho nepokojný. Nech sa to aspoň uzavrie a kouč mi povie, že so mnou počíta, zostávam v Schalke a môžem sa normálne pripravovať s mužstvom. Momentálne dávam viac šancí tomu, že zostanem, ako tomu, že odídem," povedal Erik Jendrišek.

"Cez víkend som nebol ani na súpiske v zápase proti Hamburgu. Tréner mi povedal, že ma na ňu nezaradil, lebo to vyzerá tak, že odídem. Naozaj neviem presne, na čom som. Takmer s istotou však dohrám túto sezónu v Nemecku, či už to bude v drese Schalke alebo nejakého iného prvoligového tímu," uzavrel účastník minuloročných majstrovstiev sveta v Juhoafrickej republike Erik Jendrišek.

Súvisiace články