Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Jan Sobol je čerstvým úlovkom Prešovčanov

Navrátilec. J. Sobol (vľavo) s Tatranom slávil ostatný titul, po roku je späť. (Autor: Ján Leško)
Sportnet|Publikované 3. máj 2012 o 22:00

Český reprezentačný krídelník Jan Sobol sa vracia po roku do hádzanárskeho Tatrana Prešov.

Tesne na začiatku letnej prípravy na sezónu 2010/2011 sa Tatranu Prešov podaril husársky kúsok. Zo špičkového francúzskeho Montpelier HB zlanáril českého reprezentačného krídelníka Jana Sobola. Ani nie po roku sa situácia opakuje. Hráč, ktorý s Vardarom Skopje vyhral premiérový ročník SEHA League 2011/2012, sa vracia do Prešova.

PREŠOV. Jan Sobol v spomenutom ročníku oslavoval s Tatranom Prešov majstrovský titul. Hoci bol vtedy s pôsobením v tíme z Tatran handball arény spokojný, lákalo ho „vzdialenejšie“ zahraničie.

Neskončil však ani v Nemecku či Francúzsku. Do svojich služieb ho získal macedónsky Vardar Skopje.

Cesty Honzu Sobola a prešovského Tatrana sa po krátkom čase opäť stretli. Slovenský hádzanársky majster sa stal účastníkom nadnárodnej SEHA League zloženej okrem Prešova z klubov z balkánskych krajín.

Medzi nimi aj dvoch macedónskych, Metalurgu a Vardaru Skopje. Mnohým bývalým spoluhráčom sa potom postavil ako súper.

Prvý zápas s Vardarom hral Tatran v macedónskej metropole. Tam sme mali možnosť s J. Sobolom prehodiť zopár slov. Teraz to už môžeme povedať, čo priznal.

„V porovnaní s tým, čo som prežil v Prešove, a už vôbec nie s tými vyše tromi rokmi v prímorskom Montpellieri, sa život v Skopje nedá v ničom prirovnať.“

O niečom sme sa v hale Vardaru presvedčili na vlastnej koži. Zima v hale ako v polepšovni. Aké–také teplo sálalo akurát z narýchlo inštalovaného teplovzdušného zariadenia. Horúco bolo ale v hľadisku. To keď sa diváci na opačnej tribúne medzi sebou mastili...

A tak sme sa hádzanárovi s uhladeným vystupovaním ani nečudovali, keď z ničoho nič vyhŕkol, žeby najradšej z Macedónska vypadol.

Tentoraz podpísal na dva roky

S pravým krídelníkom J. Sobolom, ktorý s hádzanou začínal ako osemročný v Karvinej, v devätnástich s tamojším Baníkom podpísal prvý profesionálny kontrakt a v dvadsiatich dvoch rokoch sa na tri a pol roka upísal francúzskemu Montpellier HB, sme sa stretli aj počas Final Four v Záhrebe.

Vardar v prekvapujúcom macedónskom finále s Metalurgom podal na pravom krídle výborný výkon, bol najlepším strelcom víťazného mužstva.

Nie je žiadnym tajomstvom, že Tatran Prešov okrem náhrady za pivota Michala Kopča odchádzajúceho do bundesligy zháňa aj ďalšie ľavoruké pravé krídlo.

Jan Sobol si zrejme aj spomenutým výkonom v záhrebskom finále vyslúžil opätovný záujem slovenského majstra.

Ako sme sa dozvedeli, včera uzavrelo vedenie Tatrana Prešov s Janom Sobolom dvojročný profesionálny kontrakt.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.