Oktagon 29: Jan Široký predviedol profesorský výkon, Bartlovi nedal takmer žiadnu šancu

(Zdroj: Instagram: Jan Široký)

Bitka o Moravu, to bol stret Mareka Bratla a Jana Širokého.

BRNO. Po výhre nad Samulelom Liškom na turnaji Impact MMA sa Jan Široký vrátil na pôdu Oktagonu a v dohodnutej váhe do 72 kilogramov neváhal prijať výzvu v podobe Mareka Bartla. Široký mal tentokrát množstvo času na prípravu a rovnako aj chudnutie do váhy šlo veľmi hladko.

Marek Bratl sa vrátil do klietky po pol roku a prehre s Karolom Ryšavým. Výšková prevaha a technická vyspelosť v postoji mali byť výhodou zástupcu Octagon Fighting Academy, srdce a nezlomná vôľa zasa hrala veľkú rolu na strane bojovníka z Fighting Club Ostrava. Stret, ktorý predznamenával útok na zápas večera.

Priebeh zápasu

1. kolo

Už prvý úder Mareka Bartla a následné naskočené koleno pristáli priamo na hlave Jana Širokého, ktorým to ale vôbec neotriaslo, nad čím sa začudovala aj anglická komentátorská dvojica. Bartl pokračoval v tlaku a po minúte zaznamenal takedown, z ktorého sa ale Široký rýchlo dostal a sám začal tlačiť.

Ostravský odchovanec po výbornom prehode dostáva Bartla na chrbát a dokonca sa na chvíľu dostal do full mountu. Široký pekne kontroluje súpera, pridáva ground and pound a kontroluje na zemi súpera takmer dve minúty. Veľmi zaujímavé prvé kolo.

2. kolo

Druhé kolo otvoril zblokovaným high kickom Marek Bartl. Široký ale po 30 sekundách vyslal veľmi tvrdý a čistý overhand a po minúte zaznamenáva ďalší pekný takedown. Veľmi dobrý výkon stávkového outsdera Širokého, ktorý aj v druhom kole dokázal kontrolovať súpera.

Aj keď bol Široký napomínaný od rozhodcu za slabšiu aktivitu, stále sa dokázal údermi udržať v kontrole a plné 3 a pol minúty Bartl pozeral na súboj z chrbta. Postavenie prišlo až v závere kola, ale Široký nenechal nič na náhodu a tretím takedownom uzavrel prostredné dejstvo.

3. kolo

Tretie kolo začal Široký ďalším pokusom o takedow, Bartl ho ale veľmi pekne odrazil. Tlak ale pretrvával, keď Široký natlačil súpera na pletivo a to bolo presne miesto, kde bol Jan doma. Na Bartlovi bola badať takmer frustrácia z priebehu súboja, keď nebol schopný unikať takmer zo žiadnej pozície a presadiť si svoju hru.

Výborný game plan vychádzal Širokému aj počas záverečných dvoch minút, kedy sa mu podarilo súpera dostať zasa na zem. Azda najväčšie vzrušenie prišlo pri pokusoch o ukončenie.

Najprv to bol Bartl, ktorý chytil súpera do trianglu a o pár sekúnd to bol Široký, ktorý chytil veľmi tesnú gilotínu. Oba útoky ale nevyšli a tak si Široký prišiel po zaslúženú výhru na body. Parádny výkon.

Výsledok: Jan Široký vyhráva na body (30-27, 30-27, 30-27). 

Slová víťaza: Sladký pocit. Určite som sa otriasol, celkovo až trikrát. Hovorili sme si s chlapcami, že Marek je dobrý všade, čiže uvidíme, ako sa bude zápas vyvíjať. Chcel som s ním skúsiť zaboxovať, ale dopadlo to váľaním. Nemám v hlave žiadneho súpera, počkám si na to, čo príde.

Nachádzate sa tu:
Domov»MMA»Oktagon 29: Jan Široký predviedol profesorský výkon, Bartlovi nedal takmer žiadnu šancu