Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Iuventa v semifinále proti Trenčínu

Spojka Iuventy A. Obšatníková (s loptou) je vo výbornej streleckej forme (Autor: Balu)
Sportnet|Publikované 23. apr 2009 o 22:00

Počas víkendu odštartuje ženské národné semifinále v hádzanej. Iuventa sa v boji o postup do finále stretne so Štartom Trenčín. Prvé stretnutie je na programe v sobotu o 18.00 hod., druhé v nedeľu o 10.30 hod. Séria sa hrá na tri víťazné stretnutia. Ďalšo

Prvý zápas na programe v sobotu o 18.00 hod., druhý v nedeľu o 10.30 hod.

MICHALOVCE. u dvojicou je ŠKP Bratislava a Duslo Šaľa.

Repríza vlaňajška

Aj vlani sa vo vyraďovacej fáze stretli Michalovce s Trenčínom, ibaže v súboji o tretiu priečku, ktorú napokon po sérii na päť zápasov senzačne obsadil Trenčín. Iuventa teda má tomuto tímu čo vracať. "Týmto pohľadom sa na sériu nepozeráme. Pred rokom bola úplne odlišná situácia v oboch tímoch. Teraz sme jasným favoritom my, predurčuje nás k tomu nielen kvalita kádra, ale aj víťazstvo po základnej časti WHIL. Naším cieľom je počas víkendu oba domáce zápasy vyhrať a celkovo ukončiť sériu čo najskôr, to znamená už po prvom stretnutí v Trenčíne," povedal tréner Roman Lamač.

Chcú využiť široký káder

Kormidelník Iuventy napriek všetkým tromfom, ktoré jeho tím v rukách má, Trenčín nepodceňuje. "Treba si uvedomiť, že kým od nás sa neočakáva nič iné iba postup, náš súper nemá čo stratiť. Môže hrať bezstarostne, pretože keď prehrá, nič sa nestane a keď sa mu podarí prekvapiť, bude to preňho iba plus. Naším cieľom je rozložiť zaťaženie hráčok rovnomerne, príležitosť dostanú určite všetky, ktoré budú k dispozícii. Vieme, že máme širší káder a naše podmienky nám dovoľujú absolvovať kvalitnejšiu prípravu než Trenčín. Aj z toho chceme vyťažiť," doplnil Roman Lamač.

Bez Weibelovej i Drávaiovej

Ani na súboje s Trenčínom nebude môcť kormidelník Iuventy počítať s kompletným kádrom. "Zranené rameno zatiaľ stále nedovoľuje naplno hrať spojke Weibelovej, ktorá bude možno k dispozícii až o týždeň v Trenčíne. Maďarka Drávaiová je údajne chorá a pokiaľ viem, tak ani nie je na Slovensku. Hrať teda nebude. Včera si ešte za starší dorast boli proti Sencu zahrať Birkušová a Horňáková. Inak sme kompletní," dodal.
Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.