Štvrtok, 28. októbra, 2021Meniny má Dobromila

Casillas ešte nevie, či sa vráti do brány: Oddychovať možno budem aj pár mesiacov

Iker Casillas. (Autor: TASR/AP)
SITA|6. máj 2019 o 17:04

Španiel nedávno prekonal infarkt.

PORTO. Päť dní po prekonaní srdcového infarktu opustil futbalový brankár Iker Casillas nemocnicu v portugalskom Porte.

Už 37-ročný gólman, ktorý zažil najlepšie roky kariéry v Reale Madrid, momentálne hráva práve za slávny portugalský tím FC Porto.

Po prepustení z nemocnice Casillas uviedol, že už sa cíti omnoho lepšie ako pred pár dňami, ale svoju futbalovú budúcnosť v danej chvíli nevie posúdiť.

A to napriek tomu, že nedávno predĺžil svoj kontrakt s FC Porto do konca sezóny 2019/2020 s opciou na ďalší súťažný ročník.

Iker Casillas počas stretnutia s novinármi po prekonaní infarktu: fotogaléria

6.5.2019

Casillas prekonal infarkt počas minulotýždňového stredajšieho tréningu FC Porto. Podľa lekárov je veľká šanca, že sa úplne uzdraví.

"Cítim sa lepšie, ale potrebujem pokoj a oddych na niekoľko týždňov a možno aj niekoľko mesiacov. Som šťastný, že incident nemá pre mňa vážnejšie následky a ďakujem za podporu, ktorej sa mi dostalo," uviedol Casillas.

Španiel bol počas 16-ročného pôsobenia v A-mužstve Realu (1999 - 2015) obľúbencom madridského publika. V jeho drese vyhral 19 rôznych trofejí vrátane piatich prvenstiev v španielskej La Lige a troch víťazstiev v Lige majstrov.

Ako hráč Realu Madrid priviedol španielsku reprezentáciu z pozície kapitána k titulu majstra sveta (2010) a Európy (2008, 2012). Po skončení hráčskej kariéry by sa mal vrátiť do Realu Madrid a zastávať niektorú z funkcionárskych pozícií.

Súvisiace články