BRATISLAVA 13. apríla (SITA) - Súhrn stavov stretnutí finálového 2. kola I. skupiny euroafrickej zóny Davisovho pohára 2008 tenisových reprezentačných družstiev mužov (11. - 13. apríla) a výsledky jednotlivých zápasov:
SLOVENSKO - GRUZÍNSKO 4:1 - konečný výsledok, Slováci postúpili do súboja o účasť vo svetovej skupine 2009 (hrá sa 19. - 21. septembra 2008)
(Bratislava, Sibamac aréna NTC, antuka v hale, kapacita 4000 divákov)
Piatok:
Lukáš Lacko - Irakli Labadze 6:4, 6:7 (6), 6:3, 3:6, 17:19
Dominik Hrbatý - Nodar Itonišvili 6:4, 6:4, 6:4
Sobota:
Michal Mertiňák, Filip Polášek - Nodar Itonišvili, Irakli Labadze 6:3, 6:3, 7:5
Nedeľa:
Lukáš Lacko - Nodar Itonišvili 6:3, 6:1, 6:3
Filip Polášek - Revaz Osadze 6:0, 6:4
CHORVÁTSKO - TALIANSKO 2:2 po I. nedeľňajšej dvojhre
(Dubrovník, Sportska Dvorana, tvrdý povrch RuKortHard v hale, kapacita 2300 divákov)
Piatok:
Ivo Karlovič - Simone Bolelli 6:7 (7), 3:6, 4:6
Mario Ančič - Andreas Seppi 6:2, 6:4, 7:5
Sobota:
Mario Ančič, Marin Čilič - Simone Bolelli, Potito Starace 7:6 (3), 6:4, 1:6, 6:3
Nedeľa:
Marin Čilič - Andreas Seppi 7:6 (7), 4:6, 4:6, 7:6 (3), 1:6
Stretnutie Mario Ančič - Simone Bolelli sa ešte neskončilo.
MACEDÓNSKO - HOLANDSKO 1:4 - konečný výsledok, Holanďania postúpili do súboja o účasť vo svetovej skupine 2009
(Skopje, TK Jug, antuka vonku, kapacita 800 divákov)
Piatok:
Lazar Magdincev - Robin Haase 3:6, 2:6, 2:6
Predrag Rusevski - Thiemo De Bakker 7:5, 5:7, 1:6, 5:7
Sobota:
Lazar Magdincev, Predrag Rusevski - Robin Haase, Peter Wessels 5:7, 7:5, 7:6 (6) - skreč, Holanďania odstúpili pre Wesselsovo zranenie pravého členka
Nedeľa:
Predrag Rusevski - Robin Haase 4:6, 0:6, 3:6
Ilija Martinoski - Thiemo De Bakker 6:7 (3), 3:6
BIELORUSKO - ŠVAJČIARSKO 1:4 - konečný výsledok, Švajčiari postúpili do súboja o účasť vo svetovej skupine 2009
(Minsk, Futbalová manéž, tvrdý povrch Play-turf v hale, kapacita 4769 divákov)
Piatok:
Max Mirnyj - Stéphane Bohli 4:6, 4:6, 6:7 (5)
Vladimir Ignatik - Stanislas Wawrinka 6:4, 1:6, 6:7 (2), 2:6
Sobota:
Max Mirnyj, Vladimir Volčkov - Yves Allegro, Stanislas Wawrinka 3:6, 6:3, 6:1, 6:2
Nedeľa:
Vladimir Volčkov - Stanislas Wawrinka 6:7 (6), 6:4, 6:0, 5:7, 4:6
Vladimir Ignatik - Yves Allegro 6:7 (5), 0:6
ko;ds;pp