Humenné je v semifinále, Prešov urobil veľký krok

Humenčan Milan Javorčík útočí cez svidnícky trojblok Barlík, Škvarek, Vokál. Humenné postúpilo do semifinále. (Autor: SITA/Jozef Bodnár)
Sportnet|10. mar 2010 o 21:08

Volejbalová extraliga mužov mala na programe tretie zápasy štvrťfinále play off. Humenné potvrdilo postup do semifinále, Prešov sa ujal vedenia v sérii po dôležitom víťazstve v Púchove.

Volejbalová extraliga mužov mala na programe tretie zápasy štvrťfinále play off .

Humenné - Svidník 3:0 (11, 19, 23) - stav série 3:0

Chemes: Javorčík 9, Kríž 6, Hriňák 12, Kašper 8, Jakubov 14, Tomášik 4 - libero Vajda (Matta, Hudák 2).

Slávia: Vokál 1, Barlík 2, Škvarek, Závacký 2, Németh 1, Skasko 3 - libero Ľ. Soták (Tholt 15, Rajduga 3, Gut 4, Macko 5).

Pred 450 divákmi rozhodovali: Tiňo - Savka. Hrací čas 67 minút.

Púchov - Prešov 0:3 (-20, -21, -23) - stav série 1:2

Domáci nastúpili bez zranenej smečiarskej opory Mariána Pastorka. Úvod prvého setu patril hosťom, domáci sa bojovným výkonom dotiahli na súpera, no v závere vlastnými chybami dovolili hosťom z Prešova viackrát bodovať a zvíťaziť v prvom dejstve. Druhý set začal na obidvoch stranách bojovným výkonom, dobré momenty striedali slabšie a opäť sa v koncovke presadili hostia. Od tretieho setu domáci pozmenili zostavu, na poste diagonálneho hráča sa objavil Hrušík a až do stavu 20:19 domáci neustále viedli. Tak ako v predchádzajúcich dvoch setoch, aj tretí vyznel v dramatickej koncovke pre hostí.

Prešov: Sabol, Pollák, Mikita, Žilka, Beňa, L. Husár - libero Váhovský (Faron, Malina). Hralo sa 83 min, rozhodovali Mokrý, Daruľa, 150 divákov.

Ostatné výsledky: Nitra - STU Bratislava 3:1 (24, -16, 17, 18) - stav série 3:0, Nitra postúpila do semifinále, VKP Bratislava - Nové Mesto nad Váhom 3:1 (-20, 23, 22, 21) - stav série 3:0, VKP Bratislava postúpil do semifinále.