Hrbatý i Lacko do finále kvalifikácie dvojhry v Záhrebe

SITA|1. feb 2009 o 15:48

Slovenskí tenisti Dominik Hrbatý a Lukáš Lacko sa prebojovali do finálového 3. kola kvalifikácie o postup do budúcotýždňovej hlavnej súťaže dvojhry na turnaji ATP 250 PBZ Zagreb Indoors v chorvátskom Záhrebe (dotácia 450 000 eur, tvrdý povrch RuKortHard v

ZÁHREB. hale).

V nedeľňajšom stretnutí 2. kola eliminácie Hrbatý, 251. vo svetovom rebríčku ATP, zvíťazil nad piatym nasadeným, Turkom Marselom Ilhanom (212. v renkingu), v ich premiérovom vzájomnom zápase za 93 minút 7:5, 6:2. Vo finálovom 3. kole kvalifikácie si 31-ročný Bratislavčan zmeria sily s dvojkou žrebu, Rakúšanom Alexandrom Peyom (142.), proti ktorému má skóre 2:0.

Dvadsaťjedenročný piešťanský rodák Lacko (325.) si v nedeľu v 2. kole kvalifikácie poradil s domácim držiteľom voľnej karty Joškom Topičom (1660.) za 61 minút 6:4, 6:2 a bude čeliť úspešnému z neskoršieho nedeľňajšieho súboja tretieho nasadeného, Holanďana Jesseho Hutu Galunga (175.), s Chorvátom Antoniom Sančičom (479.).