Utorok, 26. októbra, 2021Meniny má Demeter

Hráčske odbory odpovedali lige protinávrhom

(Autor: Ilustračné - SITA/AP)
SITA|1. jan 2013 o 10:52

Silvestrovská schôdzka predstaviteľov hokejovej NHL a hráčskej asociácie NHLPA bola len veľmi krátka.

NEW YORK. Odborári z NHLPA si počas predchádzajúcich dní preštudovali návrh novej kolektívnej zmluvy zo strany vedenia súťaže a následne pripravili vlastný, ktorý predostreli v pondelok.

Komisára NHL Garyho Bettmana čakala namiesto osláv príchodu roka pracovná noc. Návrh NHLPA si chcel preštudovať a obe strany sa majú stretnúť na Nový rok. Zatiaľ nie je definovaný čas utorkového stretnutia.

"Dostali sme komplexnú odpoveď na náš návrh, budeme sa ňou seriózne zaoberať. Skúmame ho teraz bod po bode. Myslím však, že je ešte predčasné, aby som definoval, či prišlo v rokovaniach k posunu. NHLPA dostala možnosť zvýrazniť oblasti, ktoré sú podstatné. Na ne sa teraz sústredíme," povedal pre TSN Gary Bettman.

Šéf hráčskych odborov Donald Fehr odmietol špecifikovať detaily, ktoré navrhli v poslednej verzii kolektívnej zmluvy. Potvrdil však, že hráči ustúpili v niektorých bodoch. "Liga nám dala naposledy na 288 stranách všeobecný návrh, my sme sa vyjadrili rovnako," povedal Donald Fehr.

Výluka v NHL trvá už 108 dní. Ak sa dohoda o kolektívnej zmluve nezrodí do 11. januára, sezónu pravdepodobne zrušia. Ak by sa to podarilo, hneď 12. januára by sa začali tréningové kempy a o týždeň neskôr skrátený ročník so 48 zápasmi každého tímu v základnej časti.

Súvisiace články