Pondelok, 18. októbra, 2021Meniny má Lukáš

Hráči Nigérie štrajkujú, odmietli odletieť na Pohár konfederácií

(Autor: Ilustračné - SITA/AP)
TASR|13. jún 2013 o 18:59

Nigéria má svoj prvý zápas B-skupiny na Pohári konfederácií naplánovaný na pondelok v Belo Horizonte proti Tahiti.

NEW YORK. Futbalová reprezentácia Nigérie pre nevyplatené prémie vstúpila do štrajku. Hráči odmietli vo štvrtok opustiť svoj hotel v Namíbii a zmeškali letecký spoj do Brazílie, kde by mali štartovať od pondelka na Pohári konfederácií FIFA.

"Odmietli odísť," informoval agentúru Reuters generálny sekretár Namíbijskej futbalovej asociácie Barry Rukoro. "Mali ísť o jedenástej ráno, ale tvrdia, že im ich federácia dlhuje peniaze a chcú situáciu vyriešiť ešte pred odchodom z hotela."

Podľa zdrojov blízkych národnému tímu sú hráči Nigérie nahnevaní pre nevyplatené bonusy, ktoré mali prisľúbené po výhre nad Keňou v kvalifikácii MS minulý týždeň. Mali ich dostať po stredajšej remíze 1:1 v Namíbii, ktorá afrického šampióna z tohto roku priblížila k postupu do záverečnej fázy kontinentálnej kvalifikácie na svetový šampionát.

"Všetci funkcionári už odleteli skorším ranným letom, ale hráči a členovia realizačného tímu sú stále tu a nie je ani náznak toho, že by plánovali odísť," dodal Rukoro.

Výprava Nigérie s 23 členmi mala vo štvrtok odletieť z Windhoeku do Johannesburgu a tam prestúpiť na spoj do dejiska Pohára konfederácií Brazílie, kde mala podľa hovorcu FIFA pristáť ešte v ten istý deň v neskorších hodinách.

Súvisiace články