Hossa dvakrát asistoval, ale Detroit prehral

TASR|30. okt 2008 o 07:52

Marián Hossa sa dvoma asistenciami zapísal ako jediný zo slovenských hokejistov do štatistík jedného z troch zápasov zámorskej NHL v noci na štvrtok.

NEW YORK.

V drese Detroitu prihral na oba zásahy ruského legionára Pavla Dacjuka, ale obhajca Stanleyho pohára nakoniec zápas v Anaheime prehral 4:5 po predĺžení. Rozhodujúci gól zaznamenal Francois Beauchemin po 99 sekundách predĺženia.

Hrdinom duelu bol Fín Teemu Selläne, ktorý si na konto pripísal svoj 21. hetrik v NHL. Ešte dramatickejšiu koncovku mal súboj New Jersey - Toronto, v ktorom sa o výsledku po remíze 5:5 rozhodovalo až v samostatných nájazdoch. Aj tam sa do centra pozornosti dostal fínsky hokejista, Niklas Hagman v rozhodujúcom nájazde zaistil Torontu víťazstvo 6:5.