Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Hopmanov pohár opäť bude bez Slovákov

Poslednými šampiónmi z Hopmanovho pohára sú Poliaci - Jerzy Janowicz (vľavo) a Agnieszka Radwaňská. (Autor: TASR/AP)
SITA|Publikované 16. sep 2015 o 11:40

Na MS miešaných tímov budú mať Austrálčania až dve družstvá.

PERTH. Slovenskí tenisoví reprezentanti, konkrétne Dominik Hrbatý a Dominika Cibulková, triumfovali na Hopmanovom pohári miešaných družstiev v sezóne 2009. Odvtedy SR na týchto MS svojho typu pod hlavičkou Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF) chýba a bude absentovať ešte dlhšie.

Organizátori oznámili na webe podujatia prvé dve konkrétne družstvá na 3. - 9. január 2016 a zároveň prezradili, ktoré krajiny sa ešte predstavia. Novinkou je, že hostitelia postavia až dva tímy - "zlatý" (Lleyton Hewitt a Casey Dellacquová) a "zelený" (hráčov zverejnia neskôr). Veľkú Britániu budú reprezentovať Andy Murray a Heather Watsonová.

V prvej štvorčlennej skupine si o postup do finále zahrajú Briti, Francúzi, Nemci a "zelení" Austrálčania, v druhej budú "zlatí" Austrálčania, Američania, Ukrajinci a Česi. Trofej nebudú obhajovať Poliaci.

Slovensko okrem sezóny 2009 triumfovalo aj v rokoch 1998 (Karol Kučera, Karina Cíleková-Habšudová) a 2005 (Dominik Hrbatý, Daniela Hantuchová), na ročníku 2004 Kučera a Hantuchová neuspeli vo finále. Na prvej edícii v sezóne 1989 sa radoval terajší daviscupový kapitán SR Miloslav Mečíř s Češkou Helenou Sukovou.

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.