Slovenský súboj pre Fehérváryho. Tatar odohral len 10 minút

Momentka zo zápasu Washington - Calgary.
Momentka zo zápasu Washington - Calgary. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|19. mar 2024 o 06:32

Jeff Skinner strelil siedmy hetrik v kariére.

NEW YORK. Hoci sa v noci z pondelka na utorok hrali v NHL len dva zápasy, bola v nich bohatá slovenská účasť.

Súboj dvoch krajanov prinieslo stretnutie Calgary a Washingtonu. Capitals si z kanadského ľadu odniesli dva body za výhru 5:2.

Martin Fehérváry pri nej odohral 21 minút a 1 sekundu, zaznamenal plusku, tri strelecké pokusy, dva bodyčeky a blok.

Caps sa dostali do vedenia zásluhou Stromea v 15. minúte. V polovici zápasu viedli už 3:0 po dvoch góloch Ovečkina, ktorý po 19. krát v kariére prekonal 20-gólovú métu. Calgary sa im ani raz nepriblížilo na menej ako dva góly.

Tentoraz bodovo nepomohol ani Martin Pospíšil. Zvolenský rodák strávil na ľade 15 minút a 26 sekúnd, pripísal si dve mínusky, štyri strely na bránku, dva bodyčeky a blok.

Hviezdou zápasu medzi Buffalom a Seattlom bol Jeff Skinner. Útočník Sabres zaznamenal siedmy hetrik v kariére.

"Šable" vyhrali presvedčivo 6:2. Na streleckej listine sa k nemu pridali Thompson, Tuch a Power. Na strane domácich Kraken skórovali Eberle a Beniers.

Tomáš Tatar opäť nebodoval. Odohral 10 minút a 21 sekúnd a duel ukončil s dvomi mínuskami, streleckým pokusom a "hitom".

NHL - základná časť - 19. marec:

Calgary - Washington 2:5 (0:1, 1:3, 1:1)

Góly: 31. Rooney (Pachal, Coronato), 48. Weegar (Backlund) – 15. D. Strome (Sandin, Jensen), 26. Ovečkin (Pacioretty, Wilson), 30. Ovečkin (Carlson, D. Strome), 35. Lapierre (Milano), 58. Wilson (Malenstyn, Jensen)

Brankári: Wolf 28/32 - Lindgren 34/36

/Martin Pospíšil (Calgary) odohral 15 minút a 26 sekúnd, pripísal si dve mínusky, štyri strely na bránku, dva bodyčeky a blok/

/Martin Fehérváry (Washington) odohral 21 minút a 1 sekundu, zaznamenal plusku, tri strelecké pokusy, dva bodyčeky a blok/

Seattle - Buffalo 2:6 (2:3, 0:2, 0:1)

Góly: 1. Eberle (Tolvanen, Dumoulin), 15. Beniers (Tolvanen, Schultz) – 1. T. Thompson (Girgensons, Tuch), 4. J. Skinner (Krebs), 6. Tuch (T. Thompson, Girgensons), 31. Power (Cozens, Peterka), 32. J. Skinner, 59. J. Skinner (Greenway, Bryson)

Brankári: Daccord 1/4, Grubauer 23/26 - Luukkonen 32/34

/Tomáš Tatar (Seattle) odohral 10 minút a 21 sekúnd, zaknihoval dve mínusky, strelu a bodyček/