Juraja Slafkovského zastavuje brankár Sergej Bobrovskij.
Juraja Slafkovského zastavuje brankár Sergej Bobrovskij. (Autor: SITA/AP)
Oh my Hockey|30. dec 2022 o 06:09 (aktualizované 30. dec 2022 o 07:08)

Barkov mal proti Montrealu päť bodov.

NEW YORK. Erik Černák nedohral nočný zápas proti New Yorku Rangers. Na konci prvej tretiny sa poberal do šatne po tom, ako ho tvrdým hitom zasiahol do tváre Sammy Blais.

Do zápasu sa už nevrátil, odohral len 6:40 min.

Juraj Slafkovský odohral nočný zápas proti Floride. Opäť nezapísal žiaden kanadský bod a natiahol svoju šnúru bez bodu už na sedem zápasov.

Pripísal si dva hity, odohral 12 minút a desať sekúnd. Montreal podľahol Floride vysoko 2:7.

Slovák má po 31 zápasoch na konte desať bodov za štyri góly a šesť asistencií.

Úderný Barkov

V tomto zápase exceloval kapitán domácich Aleksander Barkov. Po návrate zo zranenia strelil hetrik a pripísal si päť bodov. Všetky tri góly vsietil už v prvej tretine.

"Dostávali sa mi tam nejaké odrazy," hovoril Barkov po jeho štvrtom hetriku v kariére. "Hrám s veľmi dobrými hráčmi, ktorí ma na ľade nájdu."

"Je jeden z najlepších hráčov v lige, takže ak necháme priestor a čas hráčovi ako je on, budeme za to pykať. A to sa stalo dnes," povedal po zápase obranca Montrealu Arber Xhekaj, ktorý v stretnutí strelil gól a pridal asistenciu.

Toronto so štvrtou prehrou proti Arizone

Hráči Toronta Maple Leafs podľahli Arizone Coyotes 3:6. "Kojotom" k víťazstvu pomohol dvojgólový McBain aj trojbodový Hayton.

Kanadský tím má proti jednému z najhorších klubov v súčasnej sezóne negatívnu bilanciu. V tejto sezóne s nimi prehrali už druhýkrát a celkovo v roku 2022 im podľahli v každom jednom zo štyroch duelov.

Najprv 10. januára pomerom 1:2, následne 12. marca 4:5, 17. októbra 2:4 a dnes v noci 3:6.

Úspešný zápas odohral kapitán Buffala Kyle Okposo. Proti Detroitu strelil hetrik a pomohol tímu vyhrať zápas 6:3. Pre Sabres to bola už piata výhra v rade.

Trojgólový zápas odohral aj Mark Scheifele. Winnipegu pomohol zdolať Vancouver pomerom 4:2

Hráči LA Kings natiahli svoju sériu. V noci porazili Colorado 5:4 po nájazdoch a bodovali už v siedmich zápasoch za sebou.

NHL - základná časť - 30. december:

Washington - Ottawa 3:4pp (0:0, 3:2, 0:1 - 0:1)

Góly: 22. Ovečkin (E. Gustafsson, Hathaway), 24. D. Strome (Sheary, Jensen), 36. Kuzněcov – 29. Sanderson, 40. Stützle (Giroux), 55. DeBrincat (Pinto, Batherson), 62. DeBrincat (Giroux)

Brankári: Kuemper 41/45 - Talbot 20/23

Tampa - New York Rangers 2:1sn (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 46. Point (Stamkos, Kučerov), rozh. náj. Killorn – 13. Zibanejad

Brankári: Vasilevskij 45/46 - Šesťorkin 39/40

/Erik Černák (Tampa Bay) v zápase nebodoval, pripísal si dva hity, odohral šesť minút a 40 sekúnd/

Florida - Montreal 7:2 (3:2, 1:0, 3:0)

Góly: 3. Barkov (Forsling, Verhaeghe), 12. Barkov (Reinhart, M. Tkachuk), 16. Barkov, 27. M. Tkachuk (Montour, Barkov), 45. Verhaeghe, 48. M. Tkachuk (Barkov, Montour), 50. Luostarinen (Bennett, M. Tkachuk) – 15. Xhekaj (Drouin, Dadonov), 20. Jos. Anderson (Hoffman, Xhekaj)

Brankári: Bobrovskij 25/27 - Montembeault 34/41

/Juraj Slafkovský (Montreal) nebodoval, uštedril dva hity a odohral 12 minút a desať sekúnd/

Buffalo - Detroit 6:3 (1:0, 4:0, 1:3)

Góly: 16. Mittelstadt (Peterka, Power), 22. J. Skinner, 31. Mittelstadt (Power, Peterka), 32. Okposo (Girgensons, Krebs), 35. Okposo (Jost), 57. Okposo (Girgensons, Cozens) – 43. Kubalík (E. Söderblom), 45. Kubalík (Veleno, Berggren), 48. Oesterle (Copp, Berggren)

Brankári: Luukkonen 28/31 - Hellberg 29/34

New York Islanders - Columbus 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)

Góly: 28. Pageau (Fasching), 37. Barzal (Nelson, Pageau) – 60. Bemström (M. Bjork, J. Gaudreau)

Brankári: Sorokin 20/21 - Korpisalo 34/36

Winnipeg - Vancouver 4:2 (0:1, 3:0, 1:1)

Góly: 34. Scheifele (Morrissey, Connor), 36. Dubois (t.s.), 40. Scheifele (Connor, Morrissey), 60. Scheifele (Lowry) – 1. Kuzmenko (E. Pettersson), 54. Garland (Q. Hughes, Kuzmenko)

Brankári: Hellebuyck 20/22 - Delia 35/38

Minnesota - Dallas 1:4 (1:1, 0:0, 0:3)

Góly: 18. Kaprizov (Merrill) – 8. Seguin (R. Suter, W. Johnston), 44. W. Johnston (Lundkvist, Heiskanen), 54. Ja. Benn (J. Robertson, Hintz), 58. Seguin

Brankári: Fleury 39/42 - Oettinger 23/24

St. Louis - Chicago 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)

Góly: 4. Leivo (N. Walker, Toropčenko), 29. Rosén, 60. Saad – 10. P. Kane (S. Jones, Domi)

Brankári: Binnington 21/22 - Stalock 26/28

Arizona - Toronto 6:3 (1:2, 1:1, 4:0)

Góly: 1. Bjugstad, 27. Chychrun (N. Ritchie, Gostisbehere), 45. Moser (Välimäki, Hayton), 54. McBain (Crouse, Bjugstad), 58. McBain (Hayton), 60. Hayton – 10. Holmberg (Timmins, Engvall), 13. Järnkrok (Timmins, Rielly), 32. Kerfoot (Giordano, Holl)

Brankári: Vejmelka 29/32 - Murray 17/21

Colorado - Los Angeles 4:5sn (0:1, 4:1, 0:2 - 0:0, 0:1)

Góly: 25. Compher (Rantanen, Rodrigues), 36. Cogliano (Makar), 37. Makar, 39. Rodrigues (Rantanen, Makar) – 9. Vilardi (Anderson-Dolan, M. Anderson), 34. Danault (Arvidsson, Iafallo), 42. Iafallo (Arvidsson, Durzi), 55. Se. Walker (Fiala, Lizotte)

Brankári: Georgijev 23/27 - Copley 23/27

San Jose - Philadelphia 3:4pp (1:1, 1:0, 1:2 - 0:1)

Góly: 10. Hertl (E. Karlsson, Labanc), 29. Hertl (Meier, Couture), 41. Labanc (Hertl, E. Karlsson) – 11. Konecny (DeAngelo, Farabee), 46. Tippett (J. van Riemsdyk, Seeler), 58. Laughton (Konecny), 62. DeAngelo (Provorov)

Brankári: Kähkönen 22/25 - Ersson 25/28