Zvolen prehral tretí zápas za sebou, Slovan nestačil na Nové Zámky

Hokejisti HC MIKRON Nové Zámky.
Hokejisti HC MIKRON Nové Zámky. (Autor: TASR)
Sportnet, TASR|27. jan 2023 o 21:40 (aktualizované 27. jan 2023 o 22:20)

Banská Bystrica zaznamenala tretie víťazstvo za sebou.

BRATISLAVA. Hokejisti HK Poprad zvíťazili v 33. kole Tipos Extraligy nad HK Dukla Ingema Michalovce 4:3 po predĺžení. O triumfe domácich rozhodol v 64. minúte obranca Oldrich Kotvan.

Popradčania zdolali Michalovce aj v druhom domácom zápase v tejto sezóne po predĺžení a udržali sa na 8. mieste. Hostia napriek prehre zostali na piatej priečke.

Banskobystričania zvíťazili na ľade HC Košice 2:1 po predĺžení. O ich víťazstve rozhodol Alex Tamáši. Pre Banskú Bystricu to bolo tretie víťazstvo za sebou.

V zostave Banskej Bystrice chýbal produktívny útočník Branden Troock, ktorý dostal od disciplinárky trest na jeden zápas za zákrok na Lukáša Kozáka v dueli s Novými Zámkami.

Hokejisti Zvolena podľahli na svojom ľade Spišskej Novej Vsi 0:2 a zaknihovali tak tretiu prehru v rade.

Súper zo Spiša pretrhol trojzápasovú šnúru prehier a brankár Melicherčík zaznamenal druhé čisté konto v sezóne, obe proti Zvolenu.

Korčuliarsky lepší a aktívnejší hostia išli do vedenia v 33. minúte Giľákom po presnej koncovke bez prípravy z kruhu.

Na začiatku tretej tretiny mieril Verbeek pred odkrytou bránkou do žŕdky, no presnejší bol opäť jeho spoluhráč Giľák, keď premenil únik a zvýšil na 0:2. Domáci sa už na odpoveď nezmohli.

Nitrania vyhrali na domácom ľade nad Liptovským Mikulášom 4:3. Predposledná Nitra sa ziskom troch bodov dotiahla na desiatych Liptákov na rozdiel piatich bodov.

Hráči Nitry odskočili v prvej desaťminútovke svojmu súperovi o dva góly. Hostia trikrát v stretnutí znížili na rozdiel gólu, napokon však pod Zoborom nezískali ani bod. Autorom víťazného gólu bol v 52. minúte Filip Krivošík.

Hokejisti Slovana Bratislava prehrali na ľade Nových Zámkov 2:3 po nájazdoch. Na čele tabuľky má úradujúci majster napriek prehre náskok jedného bodu, keďže druhý Zvolen doma prehral.

Slovanisti navyše odohrali o zápas menej ako Zvolen. Slovan v zápase dvakrát viedol, ale domáci dokázali vždy nájsť odpoveď a vyrovnať. V nájazdoch rozhodol o pretrhnutí série piatich prehier Zámčanov Tomáš Mikúš.

Hokejisti Trenčína zvíťazili nad Prešovom 3:2. Rozdielový gól strelil v 34. minúte lotyšský obranca Patriks Ozols.

Dukla ukončila minisériu troch prehier, Prešov našiel premožiteľa po štyroch víťazných dueloch a zostal na dne tabuľky. Jeho manko na predposlednú Nitru narástlo na štyri body, odohral však o zápas menej ako "corgoni".

Tipos extraliga - 33. kolo:

Poprad - Michalovce 4:3 pp (0:1, 2:1, 1:1 - 1:0)

Góly: 26. Kolouch (Razgals), 28. Mlynarovič (Skokan, Svitana), 47. Brincko, 64. Kotvan (Záborský) - 20. Buc, 26. Zabusovs (Bjalončík, Osburn), 54. Pereskokov (Garreffa, Mihalik)

Rozhodovali: Rojík, Výleta - Gegáň, Hajnik, vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0

Diváci: 1468

Poprad: Peters - Betker, Podlipnik, Kotvan, Vainio, Meliško, Brincko, Jasečko - Bubela, Skokan, Svitana - Záborský, Kolouch, Razgals - Jermain, Mlynarovič, Kukuča - Valigura, Petráš, Kundrik

Michalovce: Škorvánek - Macejko, Glazkov, Osburn, Hammond, Michalčin, Mihalik - Vašaš, Buc, Suja - Pereskokov, Pavlovs, Garreffa - Žitný, Bjalončík, Paločko - Zabusovs, Puliš, Galamboš

Hlasy po zápase

Peter Mikula, tréner Popradu: "Prvá tretina z našej strany nebola dobrá a veľmi ťažko sme sa dostávali do zápasu. Súper korčuľoval, napádal nás a bol aktívny. Postupom času mali viac šancí a boli silní hlavne na buly. Potvrdilo sa to v predĺžení, keď v štyroch prípadoch náš center neuspel a počas celého času nám nedali puk. Potom ho však stratili a kruto za to zaplatili.

My sme od druhej tretiny začali byť viac aktívni, dostávali sme sa do šancí aj pri hre 5 na 5. Pomohol nám gól na 2:1. Na konci tretej tretiny sme však urobili fatálnu chybu. Upozorňoval som hráčov na to, aby chytali druhú vlnu, ale aj tak sme z tejto situácie dostali vyrovnávajúci gól. Sú to veci, ktoré nás trápia celú sezónu a ťažko sa s tým vyrovnávam. Snažíme sa na tom pracovať, ale stále sa tam spravia chyby a doplatíme na to."

Roman Stantien, tréner Michaloviec: "Zvýšili sme na 2:0 a o sedem sekúnd inkasovali, čo súpera nakoplo. Chcem však môj tím pochváliť za predvedený výkon. Myslím si, že nasadenie a bojovnosť tam boli. Dostávali sme sa aj do šancí a možno by bola spravodlivejšia deľba bodov. Hokej sa však nehrá na príležitosti a domáci boli v predĺžení šťastnejší. Na môj vkus sa to hralo dosť hore, dole. Podarilo sa nám skórovať na 3:3 a mali sme aj možnosť na konci rozhodnúť. V predĺžení sme mali tri vyložené šance, no nepremenili sme a oni hneď z prvej rozhodli."

Košice - Banská Bystrica 1:2 pp (0:0, 1:1, 0:0 - 0:1)

Góly: 30. Pollock (Jääskeläinen, Chovan) - 27. Bačik (Gašpar, Bíreš), 62. Tamáši (Bačik, Šoltés)

Rozhodovali: Moller, Smrek - Drblík, Durmis, vylúčení: 4:4 na 2 min., presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0

Diváci: 1958

Košice: Janus - Romančík, Southorn, Novota, Olsson, Ferenc, Šedivý - Bartánus, Slovák, Pollock - Lamper, Linet, Leskinen - Rogoň, Havrila, Tybor

Banská Bystrica: Belányi - Luža, Bačik, Kojo, Brejčák, Holenda, Bača , Frídel - Watling, Kontos, Urbánek - Gašpar, Bíreš, Sukeľ - Šoltés, Tamáši, Jendek - Výhonský, Gabor, Kabáč

Zvolen - Spišská Nová Ves 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Góly: 33. Giľák (Beaudry, Myklucha), 49. Giľák (Miklucha, Verbeek)

Rozhodovali: T. Orolin, Jobbágy - Knižka, Vyšný, vylúčení na 2 min: 5:5, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0

Diváci: 2078

Zvolen: Trenčan - Messner, Hain, Mudrák, Hanna, Kubka, Hraško, S. Barcík - Jedlička, Langkow, R. Bondra - Sideroff, Huntebrinker, M. Hecl - Stupka, Šiška, Zuzin - Kolenič, Marcinek, Csányi

Spišská Nová Ves: Melicherčík - Romaňák, Beaudry, Malina, Ališauskas, Ordzovenský, Ulander - Kerbashian, Nellis, Vandas - Majdan, Réway, Rapáč - Verbeek, Myklucha, Giľák - Džugan, Bortňák, Belluš

Peter Oremus, tréner Zvolena: „Nebolo to podľa našich predstáv, ale treba povedať, že Spišská Nová Ves hrala výborne. Prevýšila nás vo všetkých veciach a vyhrala zaslúžene. Nám chýbalo viac rýchlosti v útočnom pásme a lepšie zakončenie i agresivita. Nachádzame sa v takej časti sezóny, ktorú musíme prežiť a čo najrýchlejšie sa z toho dostať. Nám to jednoducho nejde, nejdú nahrávky, nejdú strely.

Musíme sa z toho dostať čo najrýchlejšie von a vysporiadať sa s tým. Škoda, že pod mojím vedením vo Zvolene sa už dostavila tretia prehra v rade, aj takáto štatistika bola doposiaľ dobrá, ale skončila vo veľmi zlom období, lebo v závere sezóny potrebujeme zápasy vyhrávať, aby sme sa dobre naladili na play-off. Musíme sa zmobilizovať.“

Vlastimil Wojnar, tréner Spišskej Novej Vsi: „My sme chceli uhrať dobrý výsledok vo Zvolene po troch prehrách v rade. Do prerušenia hry pre rozbité plexisklo to nebolo úplne ono, robili sme veľa chýb, lietali sme hore – dole. Niečo sme si v šatni povedali a potom to už bolo veľmi dobré, mali sme množstvo šancí a mohli sme to rozhodnúť aj skôr. Chlapci napokon odohrali fantasticky najmä smerom do obrany a to čo sme si povedali, tak splnili do bodky. Sú to dôležité body, lebo tabuľka je šialená, veľmi vyrovnaná. O každý bod sa bude rozhodovať do posledného kola, takže tieto tri majú ceny zlata.“

Nitra - Liptovský Mikuláš 4:3 (2:1, 1:0, 1:2)

Góly: 7. Green (Mezei, Gill), 9. Sýkora (Elmer, Green), 35. Lacka (Solenský, Knies), 52. Krivošík (Green, Baláž) - 12. Saari (Štrauch), 45. Vähätalo (Walega), 55. Mezovský (Ventelä, Vähätalo)

Rozhodovali: Baluška, Štefik - Kacej, Synek, vylúčení: 6:6, navyše: Bajtek (Nitra) 5+DKZ za faul lakťom, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0

Diváci: 2603

Nitra: Kašík - Mezei, Green, Gajdoš, Bodák, Stacha, Vitaloš, Pánik - Baláž, Buncis, Krivošík - A. Sýkora, Gill, Lacka - Bajtek, Hrnka, Elmer - Knies, Čederle, Solenský - Pekarčík

L. Mikuláš: Valent - Ventelä, Mezovský, Diakov, Bokroš, Hudec, Novajovský, Pavúk, Kapičák - Handlovský, Walega, Kriška - Štrauch, Saari, Karsums - Uhrík, Vähätalo, Michalík - Vankúš, Šmída, Braun

Nové Zámky - Slovan Bratislava 3:2 sn (1:2, 1:0, 0:0 - 1:0)

Góly: 10. Ondrušek (Faith, Chovan), 33. Loggins (T. Mikúš, Bezúch), rozhodujúci nájazd T. Mikúš - 2. Török (Sersen, Haščák), 18. MacKenzie (Preisinger, Golian)

Rozhodovali: J. Konc ml., Krajčík - Tvrdoň, Hercog, vylúčení: 1:1 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0

Diváci: 2732

Nové Zámky: Kantor - Ligas, Mamčics, Hatala, Kozák, Chovan, Lee, Ružek, Laurenčík - Jackson, Johnson, Farley - Bezúch, T. Mikúš, Loggins - Faith, Ondrušek, Klempa - Múčka, J. Mikúš, Hajnik

Slovan: Coreau - MacKenzie, Golian, Fereta, Ackered, Gachulinec, Sersen - Pecararo, Harris, Zigo - Fominych, Duke, Takáč - Török, Preisinger, Haščák - Lukošík, Kytnár, Petriska

Dukla Trenčín - Prešov 3:2 (0:0, 3:2, 0:0)

Góly: 32. Petráš (Sloboda), 32. Thelin, 34. Ozols (Ulrych, Flick) - 26. Nauš (Girduckis, Gerlach), 36. Girduckis (Nauš, Gerlach)

Rozhodovali: Snášel, Novák - Stanzel, Orolin, vylúčení: 3:2 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0

Diváci: 696

Trenčín: Durný - Petrovický, Starosta, Nemčík, Pietroniro, Ozols, Ulrych, Hlaváč - Valach, Čacho, Petráš - Drábek, Flick, Thelin - Krajčovič, Sojčík, Hudec - Stašiniak, Jurík, Sloboda

Prešov: Rabčan - Rajnoha, Giles, Nátny, Chlystov, Turan, D. Jendroľ, Lalík - Gerlach, Girduckis, Nauš - Campagna, Salituro, Avcin - Ščurko, Klíma, Tkáč - Žilka, Šimun, K. Jendroľ

Tabuľka Tipos extraligy

Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»Zvolen prehral tretí zápas za sebou, Slovan nestačil na Nové Zámky