Slovan vyhral v Poprade po 12 rokoch, Nitra odštartovala ročník jasnou prehrou

Hokejisti HC Slovan Bratislava.
Hokejisti HC Slovan Bratislava. (Autor: TASR)
Sportnet, TASR|16. sep 2022 o 21:20 (aktualizované 16. sep 2022 o 21:50)

Michalovce vo východniarskom derby zdolali Košice.

BRATISLAVA. Úradujúci slovenský hokejový majster HC Slovan Bratislava odštartoval novú sezónu víťazne. V piatkovom súboji úvodného kola Tipos extraligy uspel na ľade HK Poprad 4:2.

Slovanisti vyhrali v Poprade po takmer dvanástich rokoch prvý súťažný zápas. Predtým sa im to podarilo 21. decembra 2010 výsledkom 5:4 po predĺžení.

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili nad HC Košice 3:2. Dva góly domácich strelil útočník Radovan Puliš, pre ktorého to bol súťažný debut v michalovskom drese, pred ktorým dostal symbolický dres za 500 zápasov v extralige.

Víťazný zásah zaznamenal v 55. minúte obranca Miroslav Macejko. Za Košice skórovali Ville Leskinen a Marek Slovák.

Hokejisti Banskej Bystrice odštartovali ročník triumfom nad Spišskou Novou Vsou 6:5. Gólovú prestrelku odštartoval gól Majdana v 7. minúte, domáci vyrovnali po góle Jendeka.

V druhej tretine padlo šesť gólov, pričom dva strelili Spišiaci v priebehu 13 sekúnd, no banskobystričania dokázali vyrovnať.

V tretej tretine naklonil misky váh na stranu hostí Kerbashian, ale Troock dokázal opäť vyrovnať a o 62 sekúnd neskôr rozhodol Sojka. Na jeho zásah už hostia nedokázali odpovedať ani v power play.

Hokejisti Prešova zvíťazili na domácom ľade nad Liptovským Mikulášom 4:3. Hostia z Liptova vyhrávali 2:0, keď sa presadili Karsums a Drábek, ale Prešovčania otočili skóre tromi gólmi za sebou.

V tretej časti hry vyrovnal svojím druhým zásahom Karsums, ale o 61 sekúnd neskôr Gerlach rozhodol o triumfe domácich.

Hráči Nových Zámkov triumfovali na ľade HK Nitra 5:1. Hostia odolali úvodnému náporu domácich a v 7. minúte išli do vedenia zásluhou Farleyho. Na 2:0 zvýšil milimetrovo presnou strelou Jackson a Nitra mala pred sebou náročnú úlohu.

Nitrania v prostrednej časti zapli na vyšší prevodový stupeň, ale výborne chytajúceho Kantora dokázal prekonať iba v 21. minúte Myklucha. Nové Zámky si v tretej tretine dali pozor v defenzíve a keď v 51. minúte skóroval Dickman, bolo prakticky rozhodnuté.

V predposlednej minúte ešte skúsili Nitrania hru bez brankára, z čoho rezultovali ďalšie dva góly v sieti domácich. Druhý gól v zápase strelil Farley a na 5:1 z pohľadu hostí spečatil T. Mikúš.

HKM Zvolen zvíťazil na svojom ľade nad Duklou Trenčín 4:1. Domáci išli do vedenia v druhej tretine, najskôr namierili presne Marcinek a Hain, Trenčania znížili zásluhou Slobodu. V tretej tretine sa do streleckej listiny zapísali len zvolenskí hráči Kašlík a Hanna.

Tipos extraliga - 1. kolo:

Michalovce - Košice 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)

Góly: 18. Puliš (Buc, Suja), 29. Puliš (Macejko, Osburn), 55. Macejko (Osburn, Buc) - 8. Leskinen (Watling), 31. Slovák (Southorn, Watling)

Rozhodovali: Hronský, Smrek - Jedlička, Ordzovenský, vylúčení: 6:2 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0

Michalovce: Vošvrda - Hammond, Štajnoch, Macejko, Osburn, Mihalik, Michalčin - Buc, Suja, Puliš - Paločko, Winquist, Kristo - Bezúch, Galamboš, Žitný - Chalupa, Bjalončík, Vašaš

Košice: Košarišťan - Southorn, Šedivý, Olsson, Ferenc, Deyl, Novota, Bartoš - Watling, Campbell, Leskinen - Bartánus, Chovan, Tybor - Rogoň, Slovák, Lamper - Havrila, Linet, Jokeľ

Banská Bystrica - Spišská Nová Ves 6:5 (1:1, 3:3, 2:1)

Góly: 15. Jendek (Tamáši), 24. Gašpar, 30. Tamáši (Bača), 36. Gašpar, 52. Troock, 53. Sojka (Jendek) - 7. Majdan (Salituro, Ulander), 23. Žiak (Giľak, Majdan), 23. Novák, 33. Vandas, 46. Kerbashian

Rozhodovali: Štefik, Korba - Durmis, Bogdaň, vylúčení: 7:4 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 2:1

Diváci: 2422

Banská Bystrica: Rahm - Bačik, Bača, Holenda, Pavlin, Ďatelinka, Luža, Frídel - Bíreš, Kontos, Troock - Kabáč, Sukeľ, Urbánek - Šoltés, Tamáši, Gašpar - Jendek, Sojka, Výhonský

Spišská Nová Ves: Melicherčík - Žiak, Ulander, Ališauskas, Romaňák, Ordzovenský, Podlipnik, Šuty - Verbeek, Kerbashian, Vandas - Štrauch, Nellis, Ščurko - Majdan, Salituro, Giľák - Novák, Vartovník, Hamráček

Poprad - Slovan Bratislava 2:4 (0:0, 0:2, 2:2)

Góly: 58. Záborský (Yogan, Svitana), 60. Drgoň (Svitana, Záborský) - 27. Török (Šotek, Maier), 34. Haščák (Ackered, Pecararo), 46. Zigo (Beňo, Matoušek), 59. Haščák

Rozhodovali: Krajčík, Kalina - Tvrdoň, Hájnik, vylúčení: 4:8 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0

Diváci: 3167

Poprad: Peters - Drgoň, Meliško, Vainio, Kotvan, Bokroš, Brincko, Maroš Mešár - Záborský, Skokan, Svitana - Soberg, Bubela, Yogan - Kukuča, Paukovček, Petráš - Kundrik, Mlynarovič, Matej Paločko - Sokoli

Slovan Bratislava: Coreau - Ackered, Valach, Beňo, Gachulinec, Golian, Sersen, Maier - Haščák, Rapuzzi, Pecararo - Takáč, Minárik, Fominych - Matoušek, Zigo, Lukošík - Török, Preisinger, Šotek - Kukumberg

Hlasy po zápase

Martin Hrnčár, tréner Popradu: "Hokej sa dnes musel divákom páčiť, výsledok menej. Rozhodol prvý gól, ktorý strelil Slovan. Nastúpili sme veľmi dobre, vytvorili sme si aj šance, no zlomová bola druhá tretina. Veľa vylúčení na oboch stranách, my sme však presilovky zahrali zle, bez streľby. Možno nastala moja osobná trénerská chyba na konci zápasu. Prvú presilovku sme dostali päť minút pre záverom, no brankára som odvolal až pred začiatkom druhej početnej výhody. Hokej sa však hrá 60 minút, Slovan veľmi dobre pracoval, a preto zvíťazil."

Ján Pardavý, tréner Slovana: "Musím povedať, že napriek prvému kolu mal tento zápas slušné tempo. Stretli sa dva veľmi kvalitné tímy. Dôležitý bol prvý gól, ktorý nám dodal sebavedomie, no v závere sme urobili zbytočné fauly, čo sa nesmie opakovať. V prípade menšieho náskoku nás to mohlo stáť celé stretnutie. Podľa mňa sme si dnes zaslúžili vyhrať."

Prešov - Liptovský Mikuláš 4:3 (0:1, 3:1, 1:1)

Góly: 26. K. Jendroľ (Melcher), 32. Martin (Giles), 32. Sýkora (Ballhorn), 49. Gerlach (Šimek, Sýkora) - 3. Karsums (Kuru, Vähätalo), 24. Drábek (Walega, Handlovský), 48. Karsums (Vähätalo, Mesikämmen)

Rozhodovali: Goga, Moller - Knižka, Janiga, vylúčení: 3:6 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0

Diváci: 1082

Prešov: Bespalov - D. Jendroľ, Higgins, Ľalík, Ballhorn, Rajnoha, Giles, Nátny - Nauš, Šimun, Krajč - Sýkora, Gerlach, Šimek - Martin, Girduckis, Žilka - Melcher, Klíma, K. Jendroľ - Thomka

Liptovský Mikuláš: Valent - Ventelä, Mesikämmen, Dyakov, Hudec, Mezovský, Kapičák, Pavúk - Karsums, Vähätalo, Kuru - Handlovský, Šmída, Kriška - Uhrík, Walega, Michalík - Galbavý, Kalousek, Drábek - Braun

Nitra - Nové Zámky 1:5 (0:2, 1:0, 0:3)

Góly: 21. Myklucha (Holešinský, Bodák) - 7. Farley (Lee, Johnson), 17. Jackson (Farley, Lee), 51. Dickman (Ondrušek, Lee), 59. Farley (Hatala), 59. T. Mikúš

Rozhodovali: Baluška, Žák - Kacej, Jurčiak, vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0

Diváci: 3054

Nitra: Honzík - Mezei, Bodák, Pupák, Donaghey, Gajdoš, Švarný, J. Štefanka ml. - Krivošík, Hrnka, Holešinský - Tvrdoň, Buncis, Molnár - Solenský, Myklucha, R. Varga - Knies, Šramaty, Lacka - Pekarčík

Nové Zámky: Kantor - Kozák, Hatala, Lee, Mart. Chovan, Mamčics, Ligas, Knižka, Roman - Farley, Johnson, Jackson - Šišovský, Dickman, Klempa - T. Mikúš, J. Mikúš, Babeliak - Mišiak, Ondrušek, Hajník

Zvolen - Trenčín 4:1 (0:0, 2:0, 2:1)

Góly: 25. Marcinek (Viedenský, Stupka), 26. Hain (Hecl, Langkow), 51. Kašlík (Zuzin), 57. Hanna (Huntebrinker) - 45. Sloboda

Rozhodovali: Tvrdoň, D. Konc st. - Synek, D. Konc ml., vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0

Diváci: 1875

Zvolen: Trenčan - Messner, Hain, Hanna, Mudrák, Hraško, Kubka, Čulík - Zuzin, Huntebrinker, Kašlík - Hecl, Langkow, Sideroff - Gropp, Šiška, Stupka - Csányi, Viedenský, Marcinek - Barcík

Trenčín: Lacouveé - Starosta, Ozols, Ulrych, Pietroniro, Nemčík, Martiška, Chromiak - Valach, Čacho, Thelin - Sloboda, Heinero, Petráš - Razgals, Sojčík, Belluš - Hudec, Ferenyi, Jakubec - Stahoň

Tabuľka Tipos extraligy

Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»Slovan vyhral v Poprade po 12 rokoch, Nitra odštartovala ročník jasnou prehrou