Kapitán Sýkora: Neviem, či sme prekliati, takúto ranu som nikdy nedostal

Adam Sýkora v zápase Slovensko - Fínsko na MS v hokeji do 20 rokov 2024.

Adam Sýkora v zápase Slovensko - Fínsko na MS v hokeji do 20 rokov 2024. (Autor: IIHF.com)
Šimon Čop|2. jan 2024 o 19:00

Prehra vo štvrťfinále bolí o to viac, že išlo o poslednú šancu výnimočnej generácie na medailu z MS do 20 rokov.

GÖTEBORG. Slovenskí hokejisti vypadli na MS do 20 rokov 2024 vo štvrťfinále. Proti Fínsku prehrali 3:4 po predĺžení.

Góly Adama Sýkoru, Dalibora Dvorského a Filipa Mešára nestačili. Padli, hoci dvakrát vyrovnali.

Medzi najlepšiu štvoricu sa, napriek vysokým cieľom, neprebojovali. Mrzí to všetkých, lebo verili, že na to mali.

“Je to frustrujúce, je to sklamanie, opakuje sa scenár z minulého roka. My sme sem neprišli len zvládnuť základnú skupinu. Išli sme sem po úspech,” hovoril po ťažkej prehre tréner Ivan Feneš.